12
آگوست

آیا برنامه های ویندوز 10 شما بر روی ویندوز 11 کار می کنند؟

مایکروسافت ویندوز 11 نزدیک است و احتمالاً می توانید قبل از پایان سال 2021 آن را بارگیری و استفاده کنید. خوشبختانه ، ما می توانیم نسخه های بتای اولیه ویندوز 11 را همراه با آنچه مایکروسافت در هنگام راه اندازی آن به اشتراک گذاشت ، بررسی کنیم. ببینید چه ویژگی های جدیدی در ویندوز 11 در دسترس است.

هرچقدر ویژگی های جدید می تواند هیجان انگیز باشد ، این س theال را نیز مطرح می کند: آیا همه برنامه های مورد علاقه ویندوز 10 شما از گذار عبور می کنند؟ به این ترتیب ، بیایید بررسی کنیم که آیا برنامه های کاربردی ویندوز 10 شما هنگام ویندوز 11 اجرا می شوند یا خیر.

آیا برنامه های ویندوز 10 من با ویندوز 10 کار می کنند؟

Microsoft-Store-New-Windows-11

اعتبار – مایکروسافت

در وبلاگ Windows Experience ، غول فناوری ردموند خاطرنشان کرد که فروشگاه مایکروسافت جدید به زودی برای ویندوز 11 و ویندوز 10 در دسترس خواهد بود. بنابراین ، حتی اگر هنوز قصد ارتقا ندارید ، همچنان به فروشگاه جدید مایکروسافت دسترسی دارید. در رایانه ویندوز 10 شما این منطقی است ، زیرا ویندوز 10 تا سال 2025 به دریافت به روز رسانی ادامه می دهد.

در ویندوز 11 ، تغییرات زیادی را مشاهده خواهید کرد ، از جمله رابط کاربری جدید ، Microsoft Store به روز شده و پشتیبانی از برنامه های Android. اما سازگاری با برنامه های ویندوز 10 چطور؟

در نسخه بتا ویندوز 11 و توسعه دهندگان ، برنامه های شخص ثالث برای ویندوز 10 بدون مشکلات قابل توجه کار می کنند و ما انتظار داریم این کار در نسخه عمومی نیز ادامه یابد. بنابراین ، مگر اینکه سعی کنید با برنامه های قدیمی تر توسعه یافته برای ویندوز 7 و 8.1 کار کنید ، همه برنامه های ویندوز 10 بر روی سیستم عامل جدید اجرا می شوند.

Windows-10-apps-compaptible-with-windows-11 (1)

اگر چیز دیگری نباشد ، ویندوز 11 از برنامه های بیشتری پشتیبانی می کند زیرا از شبیه سازی x64 برای دستگاه های ARM پشتیبانی می کند. علاوه بر این ، اعلام مایکروسافت برای وبلاگ های ویندوز نشان می دهد که توسعه دهندگان می توانند برنامه های خود را برای اجرا با سرعت طبیعی ARM تغییر دهند ، حتی با وجود وابستگی ها یا افزونه هایی که از ARM پشتیبانی نمی کنند.

در ویندوز 11 چه خبر است؟

مایکروسافت همکاری خود را با آمازون برای انتقال فهرست برنامه های Android از Amazon Appstore به ویندوز 11 اعلام کرده است. این غول نرم افزاری سعی کرد کاری مشابه با Windows 10 Mobile و Project Astoria انجام دهد ، اما هرگز نور روز را ندید. اما بالاخره با نسخه جدید می توان اتفاقاتی رخ داد.

android-apps-windows-11

اعتبار – مایکروسافت

گزارش شده است که برنامه های Android در محیط مجازی در ویندوز 11 اجرا می شوند و به دلیل پشتیبانی از پنجره اصلی ، باید بتوانید اندازه برنامه را تغییر داده و جابجا کنید.

با این حال ، روند نصب برنامه ها در این مرحله کمی ناپایدار به نظر می رسد. اگرچه می توانید برنامه هایی را در Microsoft Store پیدا کنید ، اما باید آنها را از طریق Appstore آمازون بارگیری کنید.

خوشبختانه می توانید برنامه های جانبی (APK) را که در Appstore در دسترس نیستند بارگیری کنید. با تفاوت زیاد بین موجودی PlayStore و Amazon Appstore ، بارگذاری جانبی به رفع شکاف تا حدی کمک می کند.

مطالب مرتبط: پشتیبانی ویندوز 11 از برنامه های sideloader به چه معناست؟

نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این است که عدم خدمات گوگل به این معنی است که برنامه هایی که برای ارسال اعلان های فشار به آن متکی هستند ، مانند دستگاه Android شما کار نمی کنند. البته ، برای برخی ممکن است این در نهایت چیز بدی نباشد.

چه برنامه هایی در ویندوز 11 وجود ندارد؟

what-apps-are-missing-in-windows-11 (1)

همه چیزهایی که در ویندوز 10 دوست دارید یا از آنها متنفر هستید ، حداقل به طور پیش فرض به ویندوز 11 تغییر نمی کند. مایکروسافت دیگر برنامه هایی مانند Paint 3D ، 3D Viewer و OneNote را با سیستم عامل ادغام نمی کند. با این حال ، اگر شما جزء معدود افرادی هستید که این برنامه ها را از دست داده اند ، می توانید آنها را به صورت دستی از Microsoft Store بارگیری کنید.

به طور مشابه ، Internet Explorer که در آخرین مرحله خود در ویندوز 10 بود ، بخشی از نسخه آینده نخواهد بود. بنابراین بالاخره می توان پایان جوک های اینترنت اکسپلورر را در اینترنت مشاهده کرد. می توانید در مورد ویژگی ها و برنامه های مفقود شده در ویندوز 11 در پوشش ما بیشتر بخوانید.

برنامه های ویندوز 10 بر روی ویندوز 11 اجرا می شوند

ویندوز 11 شبیه نسخه های قبلی ویندوز نیست. با این حال ، احتمالاً ویژگی های آزمایش شده قبلی خود را با برخی ویژگی های مهم و مناسب به هم پیوند می دهد. در حالی که ما هنوز در مرحله بتا هستیم و نسخه نهایی هنوز به طور رسمی منتشر نشده است ، ویندوز 11 تقریباً با همه برنامه ها و بازی های ویندوز 10 سازگار خواهد بود.


لوگوی ویندوز 11 بر روی تصاویر پس زمینه ترکیبی بلوم تیره و روشن
ویندوز 11: مزایا و معایب که همه درباره آن صحبت می کنند

بیایید در مورد آنچه در ویندوز 11 دوست دارید و از آن متنفر هستید صحبت کنیم.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده