14
آگوست

آیا این ایمیل PayPal واقعی است یا فیشینگ است؟

PayPal یکی از محبوب ترین سیستم عامل های پرداخت است. محبوبیت آن بخشی از جذابیت آن است. اگر می خواهید برای کسی پول ارسال کنید ، PayPal پلتفرمی است که به احتمال زیاد از آن استفاده می کند.

متأسفانه ، محبوبیت PayPal آن را برای جنایت نیز مفید می کند. بسیاری از ایمیل های فیشینگ در حال حاضر برای مقاصدی غیر از سرقت اطلاعات حساب PayPal در نظر گرفته شده اند. و اگر به دنبال یکی باشید ، ممکن است بیش از موجودی PayPal خود از دست بدهید.

بنابراین این ایمیل ها چگونه کار می کنند و مهمتر از همه ، چگونه می توانید هنگام خواندن یک ایمیل متوجه شوید؟

ایمیل فیشینگ PayPal چیست؟

ایمیل های فیشینگ PayPal یک نوع هرزنامه ایمیل هستند. آنها طوری طراحی شده اند که افراد را فریب دهند تا رمز حساب PayPal خود را فاش کنند. آنها با ایجاد این تصور که مردم فکر می کنند PayPal با آنها در ارتباط است به این هدف می رسند. اما وقتی دستورالعمل های موجود در چنین ایمیلی را دنبال می کنید ، در واقع در حال برقراری ارتباط با شخص دیگری هستید.

PayPal یکی از گزینه های رایج برای ایمیل های فیشینگ است زیرا یک شرکت خدمات مالی است و بسیاری از مردم قبلاً ایمیل های قانونی از آنها دریافت می کنند.

ایمیل های فیشینگ PayPal چگونه کار می کنند؟

فرستنده ایمیل

ایمیل فیشینگ PayPal معمولاً به شما می گوید مشکلی در حساب شما وجود دارد. واضح است که فرستنده نمی داند آخرین بار از چه زمانی از حساب خود استفاده کرده اید ، بنابراین این معمولا چیزی مشترک است. این ایمیل ممکن است به شما بگوید که یک تلاش مشکوک برای ورود به سیستم یا فعالیت غیرمعمول دیگر وجود داشته است.

ایمیل معمولاً دلیلی برای اقدام دارد. به عنوان مثال ، ممکن است به شما گفته شود که تا زمانی که این کار را نکنید حساب شما محدود می شود.

برای تنظیم حساب خود ، معمولاً از شما خواسته می شود که با کلیک روی پیوندی وارد حساب PayPal خود شوید. وقتی روی پیوند کلیک می کنید ، به یک وب سایت مخرب منتقل می شوید.

وب سایت مخرب تقریباً شبیه به وب سایت PayPal است ، اما وقتی می خواهید وارد شوید ، رمز عبور شما به سرقت می رود. سپس می توانید از رمز عبور برای ورود به حساب کاربری خود و سرقت از شما استفاده کنید. مهاجمان نه تنها به موجودی PayPal شما بلکه به تمام کارتهای مرتبط دسترسی خواهند داشت.

گاهی اوقات یک وب سایت مخرب به اطلاعات اضافی نیز نیاز دارد. برای مثال ، ممکن است از شما یک عکس از هویت خود بخواهد تا حساب شما را تأیید کند. از جزئیات دیگری مانند این می توان برای سرقت هویت استفاده کرد.

برخی از ایمیل های فیشینگ PayPal حتی از شما می خواهند که نرم افزار را بارگیری کنید. این نرم افزار معمولاً یک keylogger است که می تواند برای سرقت کلمه عبور که بعداً در دستگاه خود وارد می کنید استفاده شود.

پول کجا می رود؟

بسیاری از کاربران متوجه می شوند که حساب PayPal آنها نسبتاً امن است زیرا از تقلب محافظت می کند و فقط می تواند برای ارسال پول به سایر کاربران PayPal استفاده شود.

متأسفانه این مانع از سرقت نمی شود. مجرمان حساب های PayPal ناشناس ایجاد می کنند و قبل از بازیابی پول ، پول را به سادگی برداشت می کنند. آنها همچنین از حساب های PayPal سرقت شده برای خرید محصولات گران قیمت استفاده می کنند که می توانند دوباره فروخته شوند.

این بدان معناست که در حالی که هک کردن حساب PayPal شما به اندازه هک شدن حساب بانکی شما نیست ، از آن عقب نمی ماند.

نحوه تشخیص ایمیل فیشینگ PayPal

سرقت اطلاعات فیشینگ

ایمیل های فیشینگ PayPal از تشخیص آسان تا ماکت های تقریباً کامل متغیر است. مهم نیست با چه تیپی سروکار دارید ، در اینجا نحوه تشخیص تفاوت وجود دارد.

آدرس ایمیل خود را بررسی کنید

ساده ترین راه برای تشخیص ایمیل فیشینگ این است که با دقت به آدرس ایمیل نگاه کنید. هر ایمیل مجاز PayPal با @ PayPal.com به پایان می رسد.

کلاهبرداران از تعدادی ترفند برای مشروعیت بخشیدن به آدرس ایمیل خود استفاده می کنند ، بنابراین مراقب باشید.

دنبال اسمت باش

اگر شما یک کاربر PayPal هستید ، بدیهی است که شرکت اطلاعات شما را دارد. بنابراین ، آنها هرگز ایمیلی برای شما ارسال نمی کنند که با یک مقدمه کلی شروع شود ، مانند “آقای عزیز”.

کلاهبرداران فقط این کار را می کنند زیرا نام شما را نمی دانند. کارکنان PayPal از نام واقعی شما استفاده می کنند زیرا به شما نشان می دهد که آنها قانونی هستند.

توجه به این نکته ضروری است که در حالی که حذف نام شما نشانه هرزنامه است ، از جمله این موارد همیشه نشانه مشروعیت نیست. اگر جنایتکار آدرس ایمیل شما را دارد ، ممکن است اطلاعات اضافی در مورد شما را از همان مکان دریافت کرده باشد.

به دنبال درخواست اطلاعات باشید

PayPal می داند که کاربران آن اغلب فریب خورده اند. بنابراین ، آنها هرگز از شما اطلاعات حساس مانند رمز ایمیل خود را نمی خواهند.

مهم نیست که یک ایمیل چقدر قانونی به نظر می رسد ، اگر از شما رمز عبور یا سایر اطلاعات شخصی را می خواهد ، باید نادیده گرفته شود. اگر کسی تا کنون با شما تماس گرفت ، این توصیه نیز صدق می کند.

فایلهای ضمیمه را بارگیری نکنید

PayPal هرگز ایمیلی با پیوست برای شما ارسال نمی کند. فایلهای پیوست یک ابزار محبوب برای توزیع بدافزارها هستند که اکثر شرکتهای معتبر به طور کلی از آنها استفاده نمی کنند.

همچنین باید به هر ایمیلی که از شما می خواهد چیزی را بارگیری کنید مشکوک شوید.

به دنبال اشتباهات کوچک باشید

نماد هشدار باج افزار

برخی از ایمیل های فیشینگ از زبان حرفه ای استفاده می کنند و تشخیص آنها فقط از نظر ظاهر بسیار دشوار است. با این حال ، اکثریت اشتباهات فاحش خواهند داشت.

مراقب اشتباهات املایی ، عبارات غیر معمول و قالب بندی ضعیف باشید. ایمیل های مجاز PayPal تمیز و کاملاً قالب بندی شده هستند ، بنابراین هر نوع خطایی باید مظنون باشد.

روی URL های مخرب کلیک نکنید

اگر ایمیلی با پیوندی در آن دریافت می کنید ، این دلیل نگرانی خودکار نیست. بسیاری از ایمیل های PayPal دارای پیوندی به وب سایت آنها هستند.

با این حال ، یک راه آسان برای پی بردن به تفاوت بین ایمیل های مخرب و قانونی PayPal این است که بررسی کنید پیوندها به کجا منتهی می شوند.

برای بررسی مقصد پیوند ، فقط متن را برجسته کنید ، راست کلیک کرده و کلیک کنید پیوند را کپی کنیدبه سپس فقط آدرس را در مرورگر یا ویرایشگر متن خود جایگذاری کنید ، اما روی Enter کلیک نکنید.

اگر پیوند به دامنه ای غیر از PayPal.com منتهی می شود ، این ایمیل فیشینگ است.

ایمیل هایی را که در مورد آنها شک دارید نادیده بگیرید

فیشینگ PayPal م becauseثر است زیرا اکثر کاربران PayPal به حساب های خود امتیاز می دهند. بنابراین ، بسیاری از آنها به ایمیل های مشکوکی پاسخ می دهند که از آنها کاملاً مطمئن نیستند.

در صورت دریافت چنین ایمیلی ، همیشه قبل از برقراری ارتباط با آن ، در یک برگه یا مرورگر جداگانه وارد حساب خود شوید. نیازی به گفتن نیست ، شما باید این کار را با وارد کردن آدرس به صورت دستی انجام دهید.

اگر واقعاً مشکلی در حساب شما وجود دارد ، پیامی در مورد آن در آنجا دریافت خواهید کرد.


ماهی گرفتار
بعد از حمله فیشینگ چه باید کرد

شما دچار کلاهبرداری فیشینگ شده اید. الان چه کار باید بکنی؟ چگونه می توانید از آسیب بیشتر جلوگیری کنید؟

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده