4
جولای

آنها چه هستند و آیا کلاهبرداری هستند؟

به نظر می رسد هر بار که به یک سایت رسانه های اجتماعی مراجعه می کنید ، انبوهی از تبلیغات فروشگاه های آنلاین را می بینید که هرگز نام آنها را نشنیده اید. با همه تبلیغات هیجان انگیز و پیشنهادات عالی ، مطمئناً استفاده از معاملات وسوسه انگیز است. اما چه کسی از چه کسی سود می برد؟

سایت های Dropshipping محبوبیت بیشتری پیدا می کنند: احتمالاً قبلاً آنها را دیده اید و درک نکرده اید. این یک مدل تجاری هوشمند است ، اما سایت های dropshipping چیست؟ آیا می توانید به آنها اعتماد کنید؟

Dropshipping چیست؟

زن روی تلفن

به طور سنتی ، فروشگاه های آنلاین موجودی خود را در انبارهای خاصی ذخیره می کنند ، جایی که اقلام منتظر ارسال برای مشتریان هستند. برخی از فروشندگان متوسط ​​افراد را قطع می کنند و به سادگی اقلام را مستقیماً از تولید کننده شخص ثالث ارسال می کنند.

با استفاده از یک مدل تجاری dropshipping ، یک شرکت هرگز اقلام “آنها” را پردازش نمی کند. پس از سفارش سایت dropshipping ، تأمین کنندگان اطلاعات آدرس شما را در سایت شخص ثالث وارد کرده و این مورد را سفارش می دهند. سایت های Dropshipping محصولات خود را در سایت های شخص ثالث ، اغلب از سایت هایی مانند Wish.com یا AliExpress ، تبلیغ می کنند.

به این فکر کنید که گویی می خواهید کیف جدیدی از بوتیک آنلاین بخرید. به جای اینکه بوتیک محصولات خود را به شما بفروشد ، آنها در واقع فقط مواردی را که در AliExpress پیدا می کنند لیست می کنند. وقتی با آنها سفارش می دهید ، آنها یکی از این کیف پول ها را می خرند و آن را به خانه شما می فرستند و پس از آن سود را حفظ می کنند.

آیا سایت های Dropshipping قانونی هستند؟

شاید از خود بپرسید آیا محصولی از سایت های dropshipping دریافت می کنید یا خیر. بله ، اکثر سایت های dropshipping قانونی هستند. هنگامی که جزئیات پرداخت خود را به آنها می دهید ، آنها محصولی را برای شما ارسال می کنند.

آنها نمی توانند فقط با پول شما فرار کنند و در صورت عدم پیگیری ، همیشه می توانید آنها را به پی پال یا بانک خود گزارش دهید.

با این حال ، این به معنای کلاهبرداری این فروشگاه ها نیست. سایت های Dropshipping اغلب از استراتژی های مختلفی استفاده می کنند که کاربران را گمراه می کنند و فکر می کنند که در حال گرفتن یک معامله انحصاری هستند. این نتیجه استفاده از یکی است.

برخی این توهم را ایجاد می کنند که یک فروشگاه واقعی با کارگران و محصولات خاص خودشان هستند. در حقیقت ، بسیاری از این فروشگاه ها افراد مجردی هستند که اطلاعات کمی در مورد طراحی وب دارند.

حتی افزونه های Shopify وجود دارد که سیستم عامل های خرید آنلاین یکپارچه با بازرگانان شخص ثالث را بدون دردسر ایجاد می کند و به راحتی سایت های فروش خود را راه اندازی می کنید.

می توانید موارد مشابه و معمولاً غیراستاندارد را با کسری از قیمت مستقیماً از شخص ثالث دریافت کنید. در حقیقت ، اگر شی object مورد نظر خود را واقعاً در یک سایت dropshipping مشاهده کنید ، جستجوی سریع در یکی از این خرده فروشی های ارزان قیمت آنلاین و یافتن لیست اصلی ، بسیار آسان است.

نشانه های یک سایت Dropshipping

کیسه ای با لوازم آرایشی کالا

از کجا می دانید وقتی در یک فروشگاه dropshipping گشت و گذار می کنید؟ اگرچه بیشتر افراد هرگز به تبلیغ یک سایت dropshipping نمی پردازند ، اما پرچم های قرمز واضحی وجود دارد که باید مراقب آنها باشید. به علائم زیر توجه کنید.

تصاویر مشکوک از محصولات

از آنجا که آنها محصولات خود را نمی فروشند ، غیر معمول نیست که چندین سایت مختلف dropshipping لیست محصولات مشابه را ذکر می کنند. بسیاری از اقلام “محبوب” (یعنی سازندگان پول) به صفحه اول سایت های dropshipping راه پیدا می کنند.

حتی متوجه خواهید شد که سایت های مختلف از عکس های یکسان در لیست های خود استفاده می کنند. این یک نشانه واضح است که این محصولات اصلاً اصلی نیستند و جستجوی سریع تصاویر معکوس می تواند شما را مستقیماً به لیست اصلی یک سایت شخص ثالث برساند.

پرچم های قرمز بزرگتری نیز وجود دارد که وقتی کالایی از یک مارک تجاری لوکس را تشخیص می دهید ، برافراشته می شود. اگر محصولی را در فروش مشاهده کنید که شباهت زیادی به مارک هایی مانند Coach یا Gucci دارد ، احتمالاً وجود ندارد.

کالاهای بدون مجوز

تنها مارک های لوکس نیستند که باید سو susp ظن را برانگیزند. بسیاری از صاحبان امتیاز با شرکت های بزرگ همکاری دارند. با این حال ، آنها به وضوح اعلام خواهند کرد که از شرکت اجازه فروش این محصولات را دارند.

سایتهایی که از این نمایشها یا بازیهای مورد علاقه شما بدون این جملات صریح به فروش چیزهایی می پردازند ، احتمالاً موارد را بدون اجازه به فروش می رسانند. سایت های Dropshipping که تبلیغات انیمیشن و محصولات سینمایی را انجام می دهند بسیار رایج است.

علاوه بر این ، فروشگاه ها ممکن است آثار هنرمندان را بدون اجازه آنها بفروشند. اگر کار هنرمندان مورد علاقه خود را که در قاب گوشی های هوشمند یا پد های ماوس در یک سایت طراحی شده به فروش می رسانند ، تشخیص می دهید ، در رسانه های اجتماعی با هنرمند تماس بگیرید تا به آنها اطلاع دهد. آنها از این فصل ها قدردانی خواهند کرد و امیدوارم به آنها کمک کنند تا غرامت شایسته خود را دریافت کنند.

“فقط هزینه تحویل را پرداخت کنید”

بسیاری از این سایت ها تبلیغات فروش مضحکی را انجام می دهند که برای صحت آن بسیار خوب است. متداول ترین تبلیغات “برای مدت زمان محدودی است ، شما فقط باید این هزینه تحویل ثابت را پرداخت کنید!” به نظر می رسد که شما در حال معامله هستید ، اما هزینه تحویل ثابت اغلب یک علامت قابل توجه در قیمت واقعی محصول است.

زمان تحویل طولانی

همانطور که بسیاری از سایت های dropshipping برای تهیه محصولات ارزان خود به تأمین کنندگان خارجی مراجعه می کنند ، زمان انتظار طولانی است. رسیدن بسته های تأمین کنندگان چینی مانند AliExpress معمولاً یک یا دو ماه طول می کشد.

محبوبیت روزافزون سازندگان dropshipping منجر به ظهور چندین انبار ارزان قیمت در آمریکای شمالی شده است. متأسفانه چنین اقداماتی برای کاهش زمان تحویل این پرچم قرمز را به طور فزاینده ای غیر قابل اعتماد تبدیل می کند.

بررسی های بد

سفارش اعتباری بصورت آنلاین

بسیاری از سایت های dropshipping حضور پررنگی در شبکه های اجتماعی دارند. اگر آنها بخش بررسی صریح ندارند ، نظرات موجود در پست ها را مرور کنید.

وقتی می بینید که غلبه بر نظرات بد (یا متوجه می شوید که نظرات از پست ها حذف می شوند) نشانه این است که این فروشگاه عالی برای خرید نیست.

بدون مارک تجاری

فروشگاه ها معمولاً اقلام خود را در بسته های مشخص شده ارسال می کنند. حداقل ، شرکت ها اقلامی را با مارک خود ذکر می کنند که در جایی روی جعبه یا کیف قرار دارد. با این حال ، شرکت های dropshipping به طور مستقیم در این فرایند نقش ندارند.

وقتی کالاها از این فروشگاه ها می رسند ، در بسته بندی اصلی شخص ثالث قرار دارند. این بسته بندی اغلب پلاستیکی ساده و دارای علامت گذاری به زبان خارجی است. در برخی موارد ، حتی ممکن است همراه با رسید اولیه به شرکت سوم بیاید.

آیا باید از سایت های Dropshipping سفارش بدم؟

اینکه آیا می خواهید از یک سایت dropshipping خرید کنید یک انتخاب شخصی است. کمی یادگیری در مورد ماهیت این مدل کسب و کار ، مردم را ترغیب می کند تا به دنبال گزینه هایی باشند (یا یک فرد متوسط ​​را کاهش دهند).

فقط به یاد داشته باشید که در مورد فروشگاه های شماتیک که بصورت آنلاین می بینید مراقب باشید و از معاملات بسیار مناسب برای واقعی بودن مراقبت کنید.


شین
شین از کجا آمده و چگونه ارزان است؟

احتمالاً وسوسه قیمت ارزان شده اید ، اما لباس شین از کجا آمده است؟ آیا آنها موارد با کیفیت خوبی هستند؟

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.