6
جولای

آموزش کامل نصب ویندوز 11 برای نصب از درایو فلش USB

ایجاد نسخه قابل بوت سیستم عامل بر روی دستگاه USB راه حل مناسبی برای مواقعی است که سیستم شما در نصب ویندوز 11 از دی وی دی و … با مشکل روبرو است. نسخه قابل بوت به دلیل قابلیت حمل و نقل می تواند از هر لحاظ کار شما را آسان کند انعطاف پذیری بالا همچنین می توانید چنین نسخه ای را برای ویندوز 11 نیز بسازید. در این مقاله از Anzel Web به شما آموزش کاملی در زمینه ایجاد راه اندازی ویندوز 11 برای نصب درایو فلش USB خواهیم داد.

راهنمای کامل نصب ویندوز 11 با Flash

؟ نحوه ایجاد دستگاه USB قابل بوت با ویندوز 11

ممکن است فکر کنید که نصب ویندوز 11 از فلش بسیار دشوار است و خودتان نمی توانید نسخه قابل بوت آن را ایجاد کنید. با استفاده از انواع نرم افزارها می توانید این کار را به راحتی انجام دهید. در این مقاله ما به شما آموزش خواهیم داد که چگونه ویندوز 11 را با Flash نصب کنید و یک نسخه قابل بوت شدن از Anzel Web بسازید. برای اطلاعات بیشتر تماشا کنید.

نحوه نصب ویندوز 11 با فلش Rufus

برای ایجاد ویندوز 11 قابل بوت ، شما به یک فایل ISO ویندوز 11 ، یک درایو فلش با حداقل 8 گیگابایت حافظه و یک کامپیوتر ویندوز نیاز دارید.

برای ساخت فلش قابل بوت ویندوز 11 ، ابتدا به آدرس rufus.ie بروید. آخرین نسخه Rufus را بارگیری کنید.

راهنمای کامل ایجاد راه اندازی ویندوز 11 برای نصب درایو فلش USB

حالا روی فایل دوبار کلیک کنید تا اجرا شود. Rufus نسخه قابل حمل دارد. نیازی به نصب آن نیست.

آموزش کامل ایجاد راه اندازی ویندوز 11 برای نصب درایو فلش USB

اکنون فلش خود را به رایانه متصل کنید. اگر درایو فلش شما تنها دستگاه خارجی متصل به رایانه شما باشد ، Rufus به طور خودکار آن را انتخاب می کند. در غیر این صورت ، باید دستگاه مورد نظر را از تب Device انتخاب کنید.

آموزش کامل ایجاد راه اندازی ویندوز 11 برای نصب درایو فلش USB

از قسمت انتخاب بوت ، باید گزینه Windows 11 ISO ISO را انتخاب کنید. سپس گزینه SELECT را بزنید.

آموزش کامل ایجاد راه اندازی ویندوز 11 برای نصب درایو فلش USB

اکنون دو گزینه پیش رو دارید. گزینه استاندارد نصب ویندوز زمانی است که دستگاه شما برای نصب ویندوز روی دیسک های دیگر فعال باشد. Windows To Go همچنین هنگامی است که ویندوز را مستقیماً از دستگاه خود شروع می کنید. یکی از این دو گزینه را از تب Image Image انتخاب کنید. در اینجا گزینه نصب استاندارد ویندوز را انتخاب می کنیم.

راهنمای کامل ایجاد راه اندازی ویندوز 11 برای نصب درایو فلش USB

برای پیکربندی بهتر باید از حالت BIOS دستگاه مطلع شوید. برای این کار Windows + R را روی دستگاهی که می خواهید ویندوز 11 روی آن نصب کنید فشار دهید. msinfo32 را در قسمت تایپ کنید و OK را کلیک کنید.

راهنمای کامل ایجاد راه اندازی ویندوز 11 برای نصب درایو فلش USB

اکنون برگه BIOS Mode را بررسی کنید. یکی از عناصر Legacy یا UEFI را مشاهده خواهید کرد.

آموزش کامل ایجاد راه اندازی ویندوز 11 برای نصب درایو فلش USB

اکنون به Rufus برگردید تا ویندوز 11 را با Flash Boot نصب کنید. اگر حالت BIOS در حالت Legacy است ، گزینه MBR را انتخاب کنید. اگر در حالت UEFI بودید ، از سربرگ Partition Scheme گزینه GPT را انتخاب کنید.

راهنمای کامل ایجاد راه اندازی ویندوز 11 برای نصب درایو فلش USB

از ویژگی های پیشرفته نمایش دستگاه ، می توانید سایر ویژگی های پیشرفته را برای پیکربندی دستگاه Rufus انتخاب کنید. اگر با این کار آشنایی ندارید ، نیازی به این کار نیست.

آموزش کامل ایجاد راه اندازی ویندوز 11 برای نصب درایو فلش USB

مرحله دوم نحوه ایجاد فلش راه اندازی ویندوز است

سپس Rufus به طور خودکار نامی را برای برچسب Volume انتخاب می کند. می توانید آن را تغییر دهید.

Windows 11 Bootable را بسازید

سپس از قسمت File System گزینه مورد نظر را انتخاب کنید. اگر پارتیشن GPT را انتخاب کرده اید ، اکنون می توانید FAT32 را انتخاب کنید. در غیر این صورت ، گزینه NTFS تنها انتخاب شماست.

Windows 11 Bootable را بسازید

اکنون روی نمایش گزینه های پیشرفته قالب کلیک کنید.

Windows 11 Bootable را بسازید

سپس Quick Format (فرمت سریع) ، ایجاد فایلهای برچسب گسترده (Extended Label) و نماد (Icon) را بررسی کرده و دستگاه را از نظر وجود بلوک های بد بررسی کنید.

Windows 11 Bootable را بسازید

از فهرست کنار گزینه Advanced Format Options ، گزینه بررسی بد بودن بلوک ها را انتخاب کنید. اگر با این امر آشنا نیستید ، نیازی به تغییر آن نیست.

Windows 11 Bootable را بسازید

اکنون روی فرمت کلیک کنید تا فلش برای نصب ویندوز 11 فرمت شود (توجه داشته باشید که با انجام این کار داده های فلش قبلی شما حذف می شوند)

Windows 11 Bootable را بسازید

سپس روی تأیید کلیک کنید.

Windows 11 Bootable را بسازید

در آخر ، منتظر بمانید تا مراحل ساخت ویندوز 11 فلش شود.

توجه: برای بارگیری فایل ISO 11 Windows برای فلش یا DVD از وب سایت Microsoft.

برای یادگیری نحوه نصب ویندوز 1 ، 8 و … با Flash ، آموزش گام به گام نصب ویندوز از حافظه Flash را بخوانید.

ویندوز 11 را با DVD شروع کنید

Rufus یک نرم افزار نصب برای ویندوز 11 با Flash است. اگر می خواهید این کار را با DVD انجام دهید ، می توانید از برنامه های زیر استفاده کنید:

قدرت ایزو

ImgBurn

WinISO

یک DVD در اندازه مناسب تهیه کنید. آن را وارد دستگاه رایانه کنید. یکی از نرم افزارهای فوق را نصب و اجرا کنید. به عنوان مثال ، در ImgBurn ، شما باید نوشتن فایل دیسک را انتخاب کنید. سپس درایو DVD را انتخاب کنید. گزینه Windows 11 ISO file را از گزینه منبع انتخاب کنید. شروع را کلیک کنید. صبر کنید تا مراحل ساخت به پایان برسد.

توجه: ویندوز 11 روی همه سیستم ها نصب نمی شود. برای کسب اطلاعات در مورد حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب آن ، نمای کلی سیستم مورد نیاز برای نصب ویندوز 11 را بخوانید.

ویندوز 11 را با فلش روی لپ تاپ نصب کنید

برای نصب ویندوز 11 با فلش بر روی لپ تاپ یا کامپیوتر ، فلش را به سیستم خود متصل کنید. سپس آن را دوباره راه اندازی کنید. F12 یا F2 را فشار دهید وقتی رایانه روشن شد و نشان تجاری نشان داد. این دکمه بسته به مدل و نوع رایانه شما متفاوت خواهد بود.

سپس صفحه بوت را مشاهده خواهید کرد. یک گزینه بوت را بین USB یا DVD انتخاب کنید. سپس Enter را فشار دهید. اکنون صفحه نصب ویندوز 11 ظاهر می شود. سپس مراحل لازم را دنبال کنید. زبان را انتخاب کنید. در آخر ، روی Install Now کلیک کنید. سپس دو گزینه برای نصب ویندوز 11 مشاهده خواهید کرد: Upgrade یا Custom.

اگر می خواهید داده های قبلی ویندوز را ذخیره کنید ، روی Upgrade کلیک کنید. در غیر این صورت ، روی سفارشی کلیک کنید. در صفحه بعدی پارتیشن دیسک را مشاهده خواهید کرد. سپس می توانید تقسیم را به دلخواه انجام دهید. بعد از تقسیم ، روی Next کلیک کنید. سپس سیستم شما فرآیند را انجام می دهد. بسیاری از راه اندازی مجدد امکان پذیر است. در این زمان حتماً لپ تاپ خود را روشن کنید. پس از این مرحله ، از شما خواسته می شود وارد حساب Microsoft خود شوید.

پس از انجام این کار ، اطمینان حاصل کنید که پیام Product Key را دریافت نکرده اید. اگر چنین پیامی دریافت نکرده اید ، تمام مراحل به خوبی انجام شده است.

اگر با خطا روبرو شدید این کامپیوتر در هنگام نصب ویندوز 11 نمی تواند ویندوز 11 را راه اندازی کند ، پیام عیب یابی را بخوانید این رایانه نمی تواند ویندوز 11 را راه اندازی کند.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله نحوه نصب ویندوز 11 را از Flash از Anzel Web به شما آموزش داده ایم. آیا قادر به انتقال ویندوز 11 به فلش یا حافظه خارجی بودید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.