26
مه

آموزش کامل نحوه حرکت به عقب و جلو در فتوشاپ

کار روی تصویر در فتوشاپ به دقت و ظرافت زیادی نیاز دارد. گاهی اوقات شما باید تمام مراحل ویرایش را ذخیره کنید تا نتیجه نهایی خوبی داشته باشید. یکی از ویژگی های فتوشاپ این است که می توانید به تاریخچه تغییراتی که ایجاد کرده اید دسترسی پیدا کنید تا هر زمان خواستید به آن دسترسی پیدا کنید و مراحل را به عقب یا جلو ببرید. در این مقاله ما به شما یاد می دهیم که چگونه در فتوشاپ توسط Anzel Web به عقب و جلو بروید.

نحوه کار با ابزار Photoshop History

؟ نحوه استفاده از دستورات لغو / انجام مجدد و نوار تاریخچه در Adobe Photoshop

فتوشاپ ابزارهای متنوعی را در اختیار کاربران قرار می دهد تا گام به گام ضبط کرده و تغییرات خود را در تصویر مشاهده کنند. یکی از این ابزارها History است. با استفاده از این ابزار می توانید تمام تغییرات ایجاد شده را مشاهده کرده و در صورت لزوم به مرحله مورد علاقه خود برگردید. در این مقاله ما به شما یاد می دهیم که چگونه در فتوشاپ توسط Anzel Web به عقب و جلو بروید. برای اطلاعات بیشتر تماشا کنید.

چگونه می توانم به فتوشاپ برگردم؟ فقط یک راه حل!

روشی که ما آموزش خواهیم داد ، روش اصلی رفت و برگشت در فتوشاپ است. برای لغو تغییرات در Photoshop ، می توانید به تب Edit بروید و Undo را انتخاب کنید. روش دیگر استفاده از Control + Z در ویندوز و Command + Z در Mac است.

اگر متاسفید و می خواهید برگردید ، می توانید از میانبرها استفاده کنید. برای رفتن به مرحله بعدی در فتوشاپ ، به تب Edit بروید و Repeat را انتخاب کنید.

روش دیگر رفت و برگشت در فتوشاپ نگه داشتن Shift + Control + Z در ویندوز و Shift + Command + Z در Mac است.

توجه: در زبانه ویرایش در کنار کلمه تکرار و واگرد می توانید کارهای انجام شده در این مرحله را مشاهده کنید.

این روش زمانی م effectiveثر است که بخواهید کارهای خود را قبل و بعد ببینید ، یا فقط یک یا دو بازده متوالی در فتوشاپ داشته باشید.

اگر می خواهید نوار ابزار فتوشاپ خود را تغییر دهید ، می توانید آموزش 4 روش برای تنظیم مجدد نوار ابزار فتوشاپ و نوار ابزار فتوشاپ را بخوانید.

بازگشت به فتوشاپ با پنل تاریخچه

برای بازگشت به گذشته در فتوشاپ می توانید از ابزار History Panel استفاده کنید. در این بخش به ترتیب می توانید تمام کارهایی را که در تصویر انجام داده اید مشاهده کنید. برای استفاده از این برگه ، به Window> History بروید. اگر قبلاً آن را فعال کرده اید ، کافیست روی برگه History Panel کلیک کنید. با انتخاب هر مرحله می توانید تغییراتی را که در آن زمان ایجاد کرده اید مشاهده کنید و در صورت لزوم با همان تغییرات ادامه دهید.

به طور پیش فرض ، حداکثر 50 مرحله در Photoshop CC2015.5 ذخیره می شود ، اما می توانید این مراحل را از یک به 1000 در Performance-> Preferences تغییر دهید. این مراحل را دولت های تاریخی می نامند.

بیاموزید که چگونه در فتوشاپ به جلو و عقب بروید

تمام مراحل قبل از این شماره تنظیم شده حذف خواهد شد.

بیاموزید که چگونه در فتوشاپ به جلو و عقب بروید

توجه: هرچه تاریخچه بیشتر باشد ، به RAM و خراش بیشتری نیاز خواهید داشت.

با این حال ، می توانید از Snapshot برای ذخیره یک مرحله استفاده کنید. استفاده از این ویژگی هیچ محدودیتی ندارد. به عنوان مثال ، شما ممکن است در برخی موارد از ویرایش خود راضی باشید ، اما می خواهید به کار بر روی عکس ادامه دهید. در اینجا شما از این مرحله عکس فوری خواهید گرفت و بدون نگرانی در مورد از دست دادن این مرحله ، کار خود را ادامه داده و هر زمان که بخواهید از این عکس استفاده خواهید کرد.

برای ایجاد عکس فوری ، روی مرحله مورد نظر در برگه History کلیک کنید. سپس روی نماد Snapshot که شبیه دوربین است ضربه بزنید. همچنین می توانید بر روی وضعیت مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه New Snapshot را انتخاب کنید.

بیاموزید که چگونه در فتوشاپ به جلو و عقب بروید

اگر مرحله ای را حذف کردید ، با انتخاب واگرد می توانید آن را از برگه ویرایش لغو کنید.

نحوه استفاده از ابزار Photoshop History: تنظیمات عکس فوری

در این قسمت از نحوه کار با ابزار Photoshop History ، نحوه تنظیمات عکس را به شما آموزش می دهیم. New Snapshot را از فهرست پنل History انتخاب کنید. همچنین با نگه داشتن کلید Alt در ویندوز یا کلید Option در سیستم عامل Mac می توانید روی ایجاد عکس جدید کلیک کنید. نام عکس فوری را در قسمت Name وارد کنید. با ثبت نام مراحل را آسان تر می توانید پیدا کنید. اکنون یکی از موارد زیر را از فهرست From انتخاب کنید:

سند کامل: در این مرحله از همه لایه های تصویر یک عکس فوری ایجاد کنید.

Merged Layers: عکسی که تمام لایه های عکس را در این مرحله ادغام می کند.

لایه فعلی: عکسی از همان لایه انتخاب شده در همان مرحله

برای اینکه بتوانید عکس فوری را تغییر نام دهید ، می توانید روی آن دوبار کلیک کنید و نام را وارد کنید. برای حذف یک عکس فوری ، روی آن کلیک کنید و سپس Delete را از فهرست پنل انتخاب کنید یا روی نماد سطل آشغال کلیک کنید.

برای یادگیری نحوه بهبود کیفیت تصویر در فتوشاپ ، مقاله نحوه بهبود کیفیت متن و عکس را در فتوشاپ بخوانید.

ابزار بازگشت فتوشاپ: قلم مو تاریخچه

روش دیگر بازگشت به فتوشاپ استفاده از قلم مو تاریخچه است. کافیست روی مرحله مورد نظر کلیک چپ کنید. منویی باز می شود سپس برس تاریخچه را بررسی کرده و از آن در قسمت مورد نظر عکس استفاده کنید.

بیاموزید که چگونه در فتوشاپ به جلو و عقب بروید

از آنجا که هر تصویر از کاشی های مختلف تشکیل شده است ، می توانید از این ویژگی در قسمت مورد نظر استفاده کنید. این ابزار به شما امکان می دهد بخشی از مرحله یا عکس فوری را بر روی تصویر فعلی اعمال کنید. به عنوان مثال ، شما یک فیلتر ایجاد می کنید. سپس از دستور Undo در فتوشاپ استفاده کرده و آن را واگرد کنید. اما شما بعضی از کارها را دوست دارید. با استفاده از این برس می توانید این تغییرات را در این قسمت اعمال کنید.

بیاموزید که چگونه در فتوشاپ به جلو و عقب بروید

هر زمان که سابقه قلم مو را انتخاب کردید ، بهتر است اندازه ادغام و ترکیب و همچنین نوع برس را انتخاب کنید. سپس از این برس مانند هر برس دیگر فتوشاپ استفاده کنید.

هنگام گذاشتن دستور در فتوشاپ و بستن تصویر ، مراقب باشید ، زیرا وقتی تصویر خود را دوباره باز می کنید ، تمام مراحل و عکسهای فوری از صفحه حذف می شوند.

اولین مرحله ای که در صفحه History مشاهده می کنید اولین تغییر است. برای دیدن آخرین تغییر باید به انتهای لیست بروید.

به طور پیش فرض ، اگر یک مرحله را انتخاب کنید و آن را تغییر دهید ، تمام مراحل بعدی از بین می روند. برای جلوگیری از آنها می توانید از دستور Ando در فتوشاپ استفاده کنید.

به طور پیش فرض ، اگر یک مرحله را حذف کنید ، تمام مراحل بعدی حذف می شوند. برای جلوگیری از این امر ، باید گزینه Allow nonlinear history فعال باشد.

گزینه بازگشت فتوشاپ: بازگشت

برای بازگشت و استفاده از آخرین مرحله ذخیره شده ، به File> Revert بروید. همچنین این یک مرحله به پانل History اضافه خواهد شد.

برای انجام این کار در مراحل استوری ، باید روی نام مرحله کلیک کنید. سپس از پنل History یا منوی Edit گام به جلو یا گام به عقب را انتخاب کنید.

دستور را به فتوشاپ برگردانید و بخشی از عکس را به حالت قبل برگردانید

سه روش برای بازگشت به فتوشاپ و بازیابی بخشی از عکس وجود دارد:

از قلم مو تاریخچه استفاده کرده و به برگه مورد نظر بکشید.

از ابزار پاک کن استفاده کنید و گزینه Erase To History را فعال کنید.

برگه مورد نظر را انتخاب کنید. سپس به ویرایش> پر کردن بروید. History را انتخاب کرده و OK را کلیک کنید.

بیاموزید که چگونه در فتوشاپ به جلو و عقب بروید

برای بازگرداندن عکس به حالت اولیه از طریق Snapshot ، گزینه های History را از فهرست Panel انتخاب کنید. گزینه ایجاد خودکار عکس اول نیز باید فعال باشد.

یک مرحله را از ابزار به جلو و عقب در فتوشاپ حذف کنید

برای حذف مرحله ای از ابزار به جلو و عقب در فتوشاپ ، کافیست روی نام مرحله کلیک کنید. سپس Delete را از منوی panel panel انتخاب کنید. این مراحل بعدی را تحت تأثیر قرار می دهد.

روش دیگر این است که این مرحله را به نماد حذف بکشید.

روش دیگر انتخاب Clear History از فهرست پنل است. این فقط مراحل را پاک می کند ، اما تصویر را تغییر نمی دهد. در نتیجه ، تاثیری در فضای اشغال شده توسط فتوشاپ ندارد.

روش دیگر نگه داشتن کلید Alt در ویندوز یا Option در Mac و پاک کردن تاریخچه از فهرست پنل است. این مراحل حذف می شوند اما تغییری در تصویر ایجاد نمی کنند. نمی توانید دستور Clear History را لغو کنید.

آخرین مرحله رفتن به Edit> Purge> History است. با این کار مراحل پاک می شود و دیگر نمی توانید این عمل را واگرد کنید.

بیاموزید که چگونه در فتوشاپ به جلو و عقب بروید

برای یادگیری نحوه استفاده از ابزار PEN ، آموزش کامل قلم فتوشاپ را بخوانید.

قسمت حذف شده را در فتوشاپ بازیابی کرده و برگه History را تنظیم کنید

قبل از استفاده از گزینه برگشت در فتوشاپ و تاریخچه ، بهتر است تنظیمات را به دلخواه تغییر دهید. گزینه های History را از منوی panel panel انتخاب کنید. سپس موارد زیر را انتخاب کنید:

بیاموزید که چگونه در فتوشاپ به جلو و عقب بروید

  • ایجاد خودکار اولین عکس: هنگام باز کردن تصویر ، عکس فوری به طور خودکار ایجاد می شود.
  • هنگام ذخیره عکس به صورت خودکار ایجاد کنید: هر بار که تغییرات را ذخیره می کنید ، یک عکس فوری ایجاد می شود. اگر می خواهید عکس فوری دیگری بگیرید حتی اگر این گزینه را انتخاب کرده اید ، از منوی صفحه History روی New Snapshot کلیک کنید.
  • مجاز بودن تاریخچه غیرخطی: وقتی گامی را انتخاب می کنید و آن را تغییر می دهید ، با انتخاب این گزینه مراحل بعدی پاک نمی شوند. اگر یک مرحله را حذف کنید ، مراحل بعدی حذف نمی شوند.
  • نمایش کادر گفتگوی پیش فرض عکس جدید: هر بار که عکس فوری می گیرید ، باید نام آن را بگذارید. حتی هنگام استفاده از میانبرها.
  • ایجاد تغییراتی در قابلیت مشاهده لایه غیرقابل برگشت: این گزینه به طور پیش فرض انتخاب شده است. با غیرفعال کردن آن با روشن یا خاموش کردن قابلیت مشاهده هیچ مرحله ای به داستان اضافه نمی شود.

به فتوشاپ برگردید و یک سابقه تاریخچه ایجاد کنید

برای استفاده از تغییر عکس در فتوشاپ ، بهتر است یک گزارش تاریخچه ایجاد کنید. History History متن تغییراتی است که در تصویر ایجاد می کنید. برای مشاهده این متن می توانید از کادر گفتگوی Adobe Bridge یا File Info استفاده کنید. می توانید آن را به عنوان یک فایل جداگانه ذخیره کنید یا آن را به عنوان بخشی از تصویر ذخیره کنید. البته روش دوم حجم پرونده را افزایش می دهد و ذخیره آن مدت زمان زیادی طول می کشد.

برای انتخاب روش موردنظر ، به ویرایش> تنظیمات برگزیده> مشترک Windows و Photoshop> تنظیمات> رایج Mac بروید.

در فتوشاپ به عقب و جلو بروید

سپس نشانک را مقابل دفترچه خاطرات تاریخ روشن کنید. اکنون ، برای انتخاب نوع ذخیره ورود به سیستم ، یکی از موارد زیر را انتخاب کنید:

در فتوشاپ به عقب و جلو بروید

فراداده: با پرونده ذخیره کنید

پرونده متنی: به عنوان یک پرونده جداگانه ذخیره کنید

هر دو: در هر دو حالت ذخیره شده است

با انتخاب Select می توانید محل ذخیره فایل را تعیین کنید.

از قسمت Edit Log یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید:

در فتوشاپ به عقب و جلو بروید

فقط جلسات: فقط اطلاعات ورود و خروج از فتوشاپ را ذخیره می کند و اطلاعات مربوط به ویرایش های انجام شده در پرونده را ذخیره نمی کند.

مختصر: علاوه بر اطلاعات موجود در برگه جلسات ، متن را نیز در پانل تاریخچه ذخیره می کند.

جزئیات: متنهای پانل اقدام همراه با اطلاعات مختصر ذخیره می شوند. همه جزئیات ذخیره می شوند

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله ، ما به شما یاد می دهیم که چگونه از Anzel Web در فتوشاپ به جلو و عقب بروید. آیا وقتی از تغییرات خوشحال بودید ، توانستید تصویر خود را به راحتی به صحنه برگردانید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.