17
آوریل

آموزش ویدئویی کامل برای اورکلاک کردن کارت گرافیک با خیال راحت

کارت گرافیک یکی از اصلی ترین سخت افزارهای رایانه برای اجرای برنامه های سنگین است. هر کارت گرافیک ویژگی منحصر به فرد خود را دارد ، اما گاهی اوقات می توانید GPU را به بهترین شکل کار کنید. در این مقاله از Anzel Web ، ما به شما ایمن سازی کامل فیلم اورکلاک کارت گرافیک را آموزش خواهیم داد.

آموزش گرافیک اورکلاکینگ برای انویدیا ، AMD ، اینتل و …

؟ چگونه کارت گرافیک خود را اورکلاک کنیم

اورکلاک کارت گرافیک به شما کمک می کند از کارت گرافیک خود بیشترین بهره را ببرید. اورکلاک کردن کارت گرافیک NVIDIA شما آسان است ، اما شما باید این کار را با دقت و توجه به قابلیت های کارت گرافیک خود انجام دهید. در این مقاله اورکلاکینگ ویدئویی و گرافیکی انویدیا را از Anzel Web آموزش خواهیم داد. برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

بخاطر داشته باشید که اگر تجربه کافی دارید ، از روشهای زیر استفاده کنید: Anzel Web مسئولیتی در قبال مشکلی ندارد.

اولین مرحله برای اورکلاک کارت گرافیک: برنامه اورکلاک کارت گرافیک را بارگیری کنید

در ابتدای درس اورکلاک گرافیک لپ تاپ ، توضیح خواهیم داد که چه نرم افزاری را باید بارگیری کنید. ابتدا برنامه اورکلاک MSI Afterburner را بارگیری و نصب کنید. سپس MSI Kombustor را برای آزمایش استرس بارگیری و نصب کنید (همچنین می توانید از Heaven Benchmark یا Unigine Superposition استفاده کنید). همه برنامه ها را با توجه به نسخه ویندوز خود بارگیری کنید. همچنین می توانید به جای Afterburner از EVGA Precision ، Asus GPU Tweak یا AMD WattMan (مخصوص AMD) استفاده کنید. دانلود رایگان نرم افزار اورکلاک کارت گرافیک.

پس سوز را باز کنید. از منوی سمت چپ ، روی K که خلاصه ای از Kombustor است کلیک کنید.

اورکلاک کارت گرافیک

اکنون بر روی تست استرس RUN کلیک کنید تا تست استرس انجام شود.

اورکلاک کارت گرافیک

اگر این برنامه نتواند GPU شما را تشخیص دهد ، تنظیمات و سپس ویژگیهای سازگاری را باز کنید. علامت Enable low-IO driver را بردارید و روی Apply کلیک کنید. سپس برنامه را ببندید و دوباره آن را باز کنید.

گاهی اوقات پیشتاز Riot باعث اشتباهاتی نیز می شود. هنگام استفاده از Afterburner آن را ببندید. هنگام تأکید ، دمای پردازنده گرافیکی را در نظر بگیرید ، زیرا اورکلاک کردن کارت گرافیک لپ تاپ و کامپیوتر باعث افزایش دمای آن می شود.

اورکلاک کارت گرافیک

بهترین دما برای کارت گرافیک بین 65 تا 90 درجه سانتیگراد در طول بازی ها یا تست های استرس است. قبل از اورکلاک بهتر است کارت گرافیک را برای استخراج و گرد و غبار روی لپ تاپ یا کامپیوتر تمیز کنید تا درجه حرارت بالا نرود. قبل و بعد از اورکلاک کارت گرافیک از Kombustor BENCHMARK برای تهیه دما و تست منظم دما استفاده کنید. هر زمان که دستگاه به دمای صحیح رسید ، کارت اورکلاک AMD و و را شروع کنید.

اورکلاک کارت گرافیک

نحوه کار با Heaven Benchmark برای اورکلاک گرافیک AMD

همانطور که گفتیم ، پس از بارگیری برنامه اورکلاک ، برای انجام تست باید برنامه ای را بارگیری و نصب کنید. گزینه دیگری که ما پیشنهاد داده ایم ، برنامه معیار بهشت ​​است. نحوه کار این برنامه با MSI Kombustor کمی متفاوت است ، اما هر دو برای آزمایش استرس است. ابتدا نرم افزار UNiGiNE Heaven را بارگیری و نصب کنید. سپس برنامه MSI Afterburner را باز کنید. اکنون Heaven Benchmark 4.0 را از منوی Start راه اندازی کنید. با باز شدن برنامه RUN را کلیک کنید.

اورکلاک کارت گرافیک

سپس روی معیار در بالای صفحه کلیک کنید. تست در اینجا انجام می شود و می توانید دما ، ساعت گرافیکی ، FPS و ساعت حافظه را مشاهده کنید. این آزمون ده دقیقه طول می کشد و دارای 26 صحنه گرافیکی است.

اورکلاک کارت گرافیک

نمایش تمام صحنه های آزمون را فعال کنید. به اعداد و درجه های بالای صفحه توجه کنید ، زیرا این اعداد قابلیت های کارت گرافیک شما را نشان می دهد که بعداً هنگام اورکلاک کردن باید آنها را تنظیم کنید.

اورکلاک کارت گرافیک

نتیجه نهایی را ذخیره کنید زیرا بعداً به آن نیاز خواهید داشت. در طول تست به دمای GPU توجه کنید.

اورکلاک کارت گرافیک

علاوه بر برنامه ، اگر سوالی داشتید ، اورکلاک کارت گرافیک چیست؟ برای معرفی اولیه اورکلاک کردن ، می توانید در مورد اورکلاک کارت گرافیک CPU و رایانه مطالعه کنید.

مرحله دوم آموزش اورکلاک گرافیک: انجام فرایند اورکلاک کارت گرافیک اینتل و …

ابتدا در برنامه Afterburner روی تنظیمات کلیک کرده و به تب General بروید. علامت گزینه Unlock Voltage Control، Unlock Voltage Monitor، and Force Voltage را بردارید.

اورکلاک کارت گرافیک

سپس از شما خواسته می شود که سیستم را مجدداً راه اندازی کنید. پس از راه اندازی مجدد ، به برنامه برگردید و برنامه تست استرس را باز کنید. برای اورکلاک کردن گرافیک های NVIDIA و … ابتدا محدودیت سرعت را بالا ببرید. بهترین دما 85 درجه سانتیگراد است. اما همانطور که گفتیم ، می توانید دما را چند درجه بالاتر ببرید. اکنون ولتاژ هسته را به سمت راست بلغزانید و آن را در آخرین سطح تنظیم کنید. اکنون برای ذخیره تغییرات ، کادر پایین صفحه را علامت بزنید.

اورکلاک کارت گرافیک

برای یادگیری نحوه نصب و جایگزینی کارت گرافیک ، به آموزش کامل فیلم نصب و تعویض کارت گرافیک رایانه مراجعه کنید.

رتبه بندی سایر عناصر در برنامه گرافیکی برای اورکلاک

در مرحله بعدی سرعت ساعت حافظه را در فواصل 25 تا 30 مگاهرتز به تدریج افزایش دهید. بعد از هر تغییر Kombustor یا Heaven Benchmark 4.0 را اجرا کنید تا دما و عملکرد صفحه نمایش را کنترل کنید. اگر مشکلی مشاهده کردید ، به این معنی است که از سطح کارت حافظه کارت خود فراتر رفته اید. در آخر ، آن را روی 50 تا 75 مگاهرتز تنظیم کرده و روی کادر پایین صفحه کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود. دوباره تست استرس را انجام دهید و اگر مشکلی مشاهده کردید ، کمی نمره را پایین بیاورید.

اورکلاک کارت گرافیک

سپس اورکلاک کارت گرافیک انویدیا و … Core Clock را افزایش دهید. این کار را به تدریج انجام دهید و تقریباً 10 تا 20 مگاهرتز کمتر از سطح ساعت حافظه موجود در کارت خود انجام دهید. در اینجا تست استرس Kombustor را نیز انجام دهید. اگر مشکلی مشاهده کردید ، نگران نباشید. به آرامی تنظیمات را کاهش دهید تا بتوانید سطح دقیق کارت گرافیک خود را پیدا کنید. پس از ایجاد تغییرات ، روی کادر تأیید در پایین صفحه کلیک کنید.

پس از انجام این تغییرات ، روی نماد ذخیره کنار کادر تأیید کلیک کنید. سپس بر روی یکی از اعداد سمت راست کلیک کرده و با شماره های اختصاص داده شده یک نمایه ایجاد کنید. اگر هنگام انجام یک بازی یا برنامه مشکلی مشاهده کردید ، می توانید به برنامه برگردید و سطح تنظیم شده را کمی کاهش دهید تا بهترین کارت ممکن را بدست آورید. همچنین می توانید با زدن تنظیم مجدد در کنار نماد ذخیره ، همه شماره ها را بازنشانی کنید.

اورکلاک کارت گرافیک

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از انزل وب با اورکلاک کارت گرافیک آشنا شدیم. آیا با اورکلاک می توانستید عملکرد کارت گرافیک سیستم خود را بهبود ببخشید؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید