6
نوامبر

آموزش رایت CD و DVD بدون استفاده از نرم افزار جانبی در کامپیوتر

حتما برای شما هم پیش آمده است که باید داده ها را روی CD و DVD رایت کنید اما به دلیل عدم نصب یا در دسترس بودن نرم افزار خاصی مانند Nero ، نتوانستید به هدف خود برسید. یکی از ویژگی های ویندوز 7 و 8 رایت انواع CD و DVD بدون هیچ گونه نرم افزار اضافی است.

حتما برای شما هم پیش آمده است که باید داده ها را روی CD و DVD رایت کنید اما به دلیل عدم نصب یا در دسترس بودن نرم افزار خاصی مانند Nero ، نتوانستید به هدف خود برسید. یکی از ویژگی های ویندوز 7 به بعد ، رایت انواع CD و DVD بدون هیچ گونه نرم افزار اضافی است. در این مقاله نحوه رایت سی دی و دی وی دی بدون استفاده از نرم افزار اضافی را به شما آموزش می دهیم.

آموزش گام به گام رایت سی دی و دی وی دی

ابتدا دیسک خام (CD یا DVD) را درون درایو قرار دهید.
“My Computer” را باز کنید و بر روی درایور حاوی دیسک خام دوبار کلیک کنید تا پنجره زیر باز شود.

در بخش “عنوان دیسک” می توانید برای دیسک خود عنوان بنویسید. سیستم به طور پیش فرض تاریخ روز را تعیین می کند.

اگر “As USB Drive” را انتخاب کنید ، پس از کپی کردن پرونده ها در درایوری که دیسک خام در آن قرار دارد ، بلافاصله نوشته می شوند و می توانید پس از سوزاندن آنها را حذف کنید یا در صورت وجود فضای خالی بر روی دیسک ، پرونده جدیدی اضافه کنید. لطفاً توجه داشته باشید که پرونده حذف شده دیگر قابل بازیابی نیست و فضای اشغال شده توسط این پرونده از دیسک پاک نمی شود.

اگر پس از کپی کردن پرونده ها در درایو حاوی دیسک خام ، Burn CD / DVD Player را انتخاب کنید ، پرونده ها بلافاصله رایت نمی شوند. بنابراین می توان آنها را ویرایش ، اضافه یا حذف کرد. توجه داشته باشید که در صورت انتخاب این گزینه ، پس از رایت امکان حذف پرونده از دیسک وجود نخواهد داشت.

برای ادامه بر روی بعدی کلیک کنید.

فرض کنید شما به عنوان درایو USB انتخاب کرده اید.

به سادگی فایل های خود را با استفاده از ابزار Copy and Paste یا کشیدن و رها کردن روی درایو حاوی درایو خام انتقال دهید. با این کار پرونده های شما به طور خودکار بر روی دیسک ارسال می شوند

حال ، فرض کنید شما Burn CD / DVD Player را انتخاب کرده اید.

به سادگی فایل ها را با استفاده از ابزار Copy ، Paste یا Drag and Drop به درایوری که دیسک خام در آن قرار دارد انتقال دهید. همانطور که مشاهده می کنید ، آیکون های پرونده ها کم نور هستند ، به این معنی که هنوز روی دیسک نوشته نشده اند و می توانید آنها را اضافه ، حذف یا ویرایش کنید.

اگر از پرونده های خود اطمینان دارید ، روی “رایت در دیسک” در بالای صفحه کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی “رایت برای دیسک” ، صفحه بعدی برای شما باز می شود.

در بخش “عنوان دیسک” می توانید برای دیسک خود عنوان بنویسید. سیستم به طور پیش فرض تاریخ روز را تعیین می کند.

در بخش “سرعت ضبط” می توانید سرعت ضبط را انتخاب کنید. توصیه می کنیم حداقل سرعت را تنظیم کنید تا دیسک مشکلی نداشته باشد و در همه دستگاه ها قابل اجرا باشد.

اگر کادر تأیید “بستن جادوگر پس از رایت پرونده” را علامت بزنید ، دیسک پس از سوختن خارج می شود.

سپس Next را کلیک کنید.

در صفحه بعدی ، در حال نوشتن پرونده های خود خواهید دید.

کار شما تمام شده و CD یا DVD شما با موفقیت رایت شده است.

نکته مهم: اگر می خواهید CD یا DVD شما روی اکثر سیستم ها کار کند ، حتما گزینه رایت را انتخاب کنید.