12
آگوست

آموزش حل این مشکل که VMware راه اندازی نمی شود و در ویندوز 10 ، 11 و … کار نمی کند.

VMware Workstation Pro نرم افزاری حرفه ای است که به کاربران اجازه می دهد ماشین مجازی را بر روی ویندوز خود اجرا کنند. در واقع ، این نرم افزار به شما امکان می دهد چندین سیستم عامل را بر روی یک کامپیوتر واحد اجرا کنید. گاهی اوقات این برنامه خراب می شود و اجرا نمی شود. در این مقاله از Anzel Web به شما آموزش خواهیم داد که چگونه مشکلی را حل کنید که VMware بوت نمی شود و در ویندوز 10 ، 11 و .. کار نمی کند.

عیب یابی VMware در ویندوز 10 کار نمی کند

؟ نحوه رفع مشکل عدم کارکرد Vmware در ویندوز

ایستگاه کاری VMware به شما امکان می دهد چندین سیستم عامل را همزمان و جداگانه بر روی رایانه خود نصب کنید. ممکن است هنگام استفاده از این برنامه مشکلاتی داشته باشید و به دلیل خطاهای مختلف نتوانید از قابلیت های آن استفاده کنید. در این مقاله از Anzel Web نحوه حل مشکلات VMware Workstation را به شما آموزش می دهیم. انتظار بیشتری داشته باشید.

مشکلات VMware Windows 10 را با غیرفعال کردن لیست Hyper-V حل کنید

مشکل بارگیری VMware را برطرف کنید

برای حل مشکل ویندوز که به این طریق در Vmware راه اندازی نمی شود ، روی منوی Start کلیک کرده و Task Manager را جستجو کنید. روی آن کلیک کنید. همچنین می توانید بر روی نوار وظیفه راست کلیک کرده و Task Manager را انتخاب کنید. در پنجره Task Manager ، روی Services کلیک کنید. لیست Hyper-V را در این قسمت بیابید. هنگامی که Hyper-V را پیدا کردید ، قسمت عملکرد آن را بررسی کنید. اگر چنین است ، روی آن راست کلیک کرده و stop را انتخاب کنید. در نهایت ، Task Manager را ببندید.

برای یادگیری نحوه کار با این برنامه ، آموزش کامل کار با VMware Workstation را مطالعه کنید.

با خاموش کردن سرویس های Hyper-V تصمیم بگیرید که VMware را بوت نکنید

مشکل بارگیری VMware را برطرف کنید

برای حل مشکل عدم بارگذاری VMware ، در قسمت جستجو در منوی Start به دنبال Services باشید. روی آن کلیک کنید. در پنجره Services ، مواردی به نام Hyper-V را مشاهده خواهید کرد. بخش وضعیت آنها باید در حالت توقف باشد. اگر نه ، روی آنها راست کلیک کرده و Stop را انتخاب کنید.

برای یادگیری نحوه نصب Virtualbox ، آموزش تصویری نصب Virtualbox در Windows ، Mac و Linux را مطالعه کنید.

با متوقف کردن Hypervisor مشکل پردازنده را در VMware برطرف کنید

مشکل بارگیری VMware را برطرف کنید

روی منوی Start راست کلیک کنید تا VMware کار نکند. PowerShell را انتخاب کنید. سپس دستور زیر را تایپ کرده و Enter را فشار دهید:

bcdedit / hypervisorlaunchtype را خاموش کنید

سیستم را مجدداً راه اندازی کنید. اگر نرم افزار دیگر شما به Hypervisor نیاز دارد ، می توانید هر زمان که بخواهید آن را فعال کنید. کافی است دستور زیر را به جای دستور قبلی تایپ کرده و Enter را فشار دهید:

bcdedit / set hypervisorlaunchtype خودکار

سپس سیستم را مجدداً راه اندازی کنید.

با غیرفعال کردن یکپارچگی حافظه ، ایستگاه کاری VMware را عیب یابی کنید

مشکل بارگیری VMware را برطرف کنید

برای حذف VMware Workstation به این روش ، در منوی Start به دنبال Windows Security باشید. سپس Device Security را در سمت چپ انتخاب کنید. در بخش جداسازی هسته ، روی جزئیات جداسازی هسته کلیک کنید. یکپارچگی حافظه باید خاموش شود. اگر علامت روشن یا خاموش خاکستری است یا غیرفعال است و نمی توانید آن را تغییر دهید ، Win + R. را فشار دهید و در چاقو عبارت regedit را تایپ کرده و روی OK کلیک کنید. ویرایشگر رجیستری باز می شود. به مسیر زیر بروید:

کامپیوتر HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet ControlDevice GuardScenarios Hypervisor EnforcedCodeIntegrity

مقدار فیلد Enable REG_DWORD را به 0 تغییر دهید. ویرایشگر رجیستری را ببندید. این نوع یکپارچگی حافظه غیرفعال است.

اگر می خواهید از کالی لینوکس با ویندوز استفاده کنید ، آموزش گام به گام نصب و تقسیم کالی لینوکس در ویندوز و ماشین مجازی را مطالعه کنید.

تنظیمات Vmware را تغییر دهید و نام آن را تغییر دهید

برای حل این مشکل که VMware کار نمی کند ، نام فایل اجرایی VMware.exe را تغییر دهید. محل ذخیره VMware Workstation را در سیستم خود پیدا کنید. اساساً باید آن را در C: Program Files (x86) VMware VMware Workstation پیدا کنید. فایل vmware.exe را پیدا کنید. روی آن راست کلیک کرده و Rename را انتخاب کنید. نام آن را به vmwarea.exe تغییر دهید. برنامه را ببندید و دوباره اجرا کنید.

با این کار VMware Workstation Pro که نمی تواند در خطای Windows کار کند ، برطرف می شود.

با حذف به روزرسانی ویندوز ، مشکلی را که VMware بارگیری نمی شود حل کنید

برای رفع مشکل بوت VMware می توانید به روز رسانی ویندوز را حذف کنید. گاهی اوقات یک بروزرسانی جدید باعث این مشکل می شود. برای انجام این کار ، Win + S. را فشار دهید سپس به دنبال به روز رسانی باشید و روی Windows Update Settings کلیک کنید.

روی مشاهده سابقه به روز رسانی کلیک کنید.

مشکلات VMware در ویندوز 10

در این بخش می توانید لیست به روز رسانی ها را مشاهده کنید. روی حذف نصب Updates کلیک کنید. در قسمت Installed updates در کنترل پنل ، می توانید به روز رسانی ها را مشاهده کنید. جدیدترین به روز رسانی ها را پیدا کنید ، روی آنها راست کلیک کرده و حذف نصب را انتخاب کنید. منتظر بمانید تا مراحل حذف کامل شود. سپس سیستم را مجدداً راه اندازی کنید. با این حال ، این به روز رسانی دوباره انجام می شود. بهتر است از بروزرسانی ویندوز 10 جلوگیری کنید.

مشکل را با عدم راه اندازی ویندوز در Vmware با بارگیری ADK ویندوز حل کنید

برای رفع مشکل عدم کارکرد VMware به Microsoft Windows ADK بروید. نسخه صحیح ویندوز خود را پیدا کرده و آن را بارگیری کنید. پس از اتمام بارگیری ، فایل adksetup.exe را در پوشه بارگیری پیدا کرده و اجرا کنید.

Install Windows Assessment and Deployment Kit – Windows 10 را در این رایانه انتخاب کنید.

روی Next کلیک کنید و سپس من قبول می کنم. حتماً گزینه Application Compatibility Tools را انتخاب کنید که شامل یک مدیر سازگاری و یک تجزیه و تحلیل کننده استاندارد کاربر (SUA) است. حالا روی Install کلیک کنید. منتظر بمانید تا مراحل نصب کامل شود و سپس روی Close کلیک کنید.

حالا Win + S. را فشار دهید و به دنبال سازگاری باشید و روی Compatible Administrator کلیک کنید. از قسمت System Database ، روی Application Settings (تنظیمات برنامه) کلیک کنید. VMware Workstation Pro را انتخاب کنید.

روی vmware.exe راست کلیک کرده و Disable Entry را انتخاب کنید. پنجره را ببند.

رفع مشکل بارگذاری VMware با حذف برنامه

راه دیگر برای حل مشکل عدم بارگذاری VMware حذف برنامه قدیمی و نصب نسخه جدید است. به کنترل پنل بروید. برنامه را از آنجا حذف کنید. برخی از کاربران گزارش می دهند که دکمه حذف نصب در این قسمت غیرفعال است. برای حل این مشکل Win + S را فشار دهید. دنبال CMD بگردید. در سمت راست گزینه Run as administrator را انتخاب کنید.

در پنجره Command Prompt ، دستور زیر را وارد کرده و Enter را فشار دهید:

VMware-workstation-5.0.0-13124.exe / c

این روش به طور خودکار اطلاعات ثبت MSI را حذف می کند.

عیب یابی مشکلات VMware Workstation و کمبود اینترنت

برای عیب یابی VMware Workstation ، ابتدا بررسی کنید که دستگاه میزبان به اینترنت دسترسی دارد. همچنین مطمئن شوید که فایروال ماشین مجازی دسترسی به اینترنت را قطع نمی کند. با این حال ، غیرفعال کردن فایروال می تواند امنیت سیستم شما را به خطر بیندازد. در نتیجه ، آن را برای همیشه قطع نکنید. آنتی ویروس ماشین مجازی همچنین می تواند دسترسی به اینترنت را مسدود کند.

بهتر است دستگاه مجازی را با آنتی ویروس اسکن کنید تا آلوده نشود. آداپتور شبکه نیز باید فعال شود. برای بررسی اتصال آداپتور به ماشین مجازی ، ماشین مجازی را خاموش کنید. سپس به VM> Settings> Network Adapter on Workstation بروید. اتصال و اتصال باید هنگام روشن شدن انتخاب شود. آداپتور را از NAT به Bridged و بالعکس تغییر دهید.

تنظیمات VMware

روی حذف کلیک کنید. در تنظیمات ، روی افزودن> آداپتور شبکه ضربه بزنید تا دوباره آداپتور شبکه اضافه شود. تنظیمات آداپتور شبکه باید همان تنظیمات قدیمی باشد. اکنون دستگاههای میزبانی را مجدداً راه اندازی کنید. در نهایت ، ماشین مجازی را روشن کنید.

دستگاه مجازی خود را روشن کنید تا آداپتور شبکه را در Device Manager به روز کنید. روی Start کلیک کنید ، روی My Computer راست کلیک کرده و Manage را انتخاب کنید. در سمت چپ Device Manager را انتخاب کنید. برگه Network Adapters را باز کنید. روی کنترلر اترنت سیستم خود راست کلیک کرده و Update Driver Software را انتخاب کنید. جستجوی خودکار نرم افزار به روز شده درایور را انتخاب کنید.

اگر درایور پیدا نشد ، به جای آن روی مرور رایانه من برای نرم افزار درایور کلیک کنید. سپس روی لیستی از درایورهای دستگاه در رایانه خود اجازه دهید من را انتخاب کنم کلیک کنید. برای Windows XP ، VMware Accelerated AMD PCNet Adapter را انتخاب کنید. برای ویندوز ویستا و 7 اتصال شبکه Intel Pro / 1000 MT. روی بستن و راه اندازی مجدد Windows کلیک کنید.

عیب یابی با VMware Workstation و بدون اینترنت: آداپتور شبکه را حذف و دوباره نصب کنید

برای مشکلات VMware در ویندوز 10 ، وارد ماشین مجازی شوید. سپس روی منوی Start کلیک کرده و روی My Computer راست کلیک کنید. سپس Manage را انتخاب کنید. در سمت چپ Device Manager را انتخاب کنید. برگه Network Adapters را باز کنید.

در Windows Vista و 7 ، روی اتصال شبکه Intel (R) PRO / 1000 MT راست کلیک کنید و در Windows XP ، روی VMware Accelerated AMD PCNet Adapter راست کلیک کرده و Uninstall را انتخاب کنید. روی Action> Scan for Hardware Changes کلیک کنید. ویندوز را ری استارت کنید.

مشکل CPU در VMware با بررسی فضای کافی برای ماشین مجازی

کلید فعال سازی VMware ظاهر نمی شود ایجاد فضای کافی برای ماشین مجازی است. در این مورد ، باید حافظه کافی و منابع CPU کافی باشد. تمام تنظیمات لازم را در نظر بگیرید و قبل از راه اندازی ماشین مجازی بدانید چه سیستم ها و تنظیماتی برای کسب و کار شما لازم است.

یک راه ساده برای حل مشکل این است که یک بار ماشین مجازی را خاموش کرده و دستگاه ها را مجدداً راه اندازی کنید. وقتی میزبان روشن است ، ایستگاه کاری را باز کنید. همچنین می توانید یکبار برنامه را حذف کرده و دوباره نسخه جدید را بارگیری و نصب کنید. همچنین بهتر است VMware Tools را حذف و مجدداً نصب کنید.

عیب یابی ایستگاه کاری VMware هنگام آویزان یا فریز شدن

اگر روش های بالا مشکل شما را برطرف نکرد ، توصیه می کنیم به صفحه عیب یابی VMware مراجعه کنید تا سایر مشکلات مربوط به VMware Workstation را هنگام قطع یا یخ زدن این برنامه برطرف کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از Anzl Web ، نحوه تعمیر VMware که در ویندوز 10 کار نمی کند را به شما آموزش دادیم. از کدام روش برای این کار استفاده کردید؟ لطفا نظرات ، پیشنهادات و تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.