15
ژوئن

آموزش تصویری ورودی متن عمودی در فتوشاپ

فتوشاپ برنامه ای با ویژگی های متنوع است و فقط برای ویرایش تصاویر نیست. اگر می خواهید متن زیبایی با جلوه های بهتری داشته باشید می توانید از این برنامه استفاده کنید همچنین امکان وارد کردن متن به صورت عمودی وجود دارد. در این مقاله از Anzel Web نحوه نوشتن متن به صورت عمودی در فتوشاپ را به شما آموزش خواهیم داد.

چگونه می توان به صورت عمودی در فتوشاپ نوشت؟

؟ نحوه نوشتن عمودی در فتوشاپ

تغییر ظاهر کلمات و حروف در فتوشاپ آسان است و می توانید متن خود را به روش های مختلف تغییر دهید. یکی از این روش ها نوشتن عمودی متن است. به گونه ای که حروف کلمات بعدی در کنار هم قرار بگیرند. در این مقاله از Anzel Web نحوه نوشتن متن به صورت عمودی در فتوشاپ را به شما آموزش خواهیم داد. برای اطلاعات بیشتر تماشا کنید.

با نحوه نوشتن متن عمودی در Photoshop CS5 آشنا شوید

برای نوشتن ستون در Photoshop CS5 ، ابتدا تصویر مورد نظر را در Photoshop باز کنید. سپس بر روی ابزار Horizontal Type کلیک راست کرده و Vertical Type Tool را انتخاب کنید.

آموزش تصویری ورودی متن عمودی در فتوشاپ

بر روی بوم کلیک کرده و تایپ کنید تا متن به صورت عمودی در فتوشاپ بنویسید.

آموزش تصویری ورودی متن عمودی در فتوشاپ

برای یادگیری نحوه نوشتن عمودی در Word ، درس 3 روش نوشتن عمودی و افقی متن در Word را بخوانید.

متن عمودی را در Photoshop CS6 به بعد وارد کنید

برای نوشتن متن عمودی در فتوشاپ ، تصویری را در فتوشاپ باز کنید. سپس متن را وارد کنید. اکنون می توانید از ابزار Type در فتوشاپ استفاده کنید. روی متن کلیک کنید سپس بر روی ابزار Type با T در فهرست سمت راست کلیک کنید.

آموزش تصویری ورودی متن عمودی در فتوشاپ

حالا روی نماد T کنار فلش در گوشه بالا سمت چپ برنامه کلیک کنید. با کلیک بر روی این نماد ، متن به صورت عمودی در می آید. اگر دوباره آن را بزنید ، متن به حالت افقی در می آید.

برای طراحی بهتر متن در فتوشاپ ، آموزش 9 روش طراحی ، ویرایش و نوشتن متن در فتوشاپ را بخوانید.

با نوشتن عمودی در فتوشاپ مشکل را حل کنید

در این بخش نحوه حل مشکل نوشتن عمودی در فتوشاپ را به شما آموزش خواهیم داد.

اگر می خواهید متن را به صورت عمودی وارد کنید ، اما متن شما با انتخاب T به پایین صفحه منتقل می شود یا به جای عمودی 90 درجه می چرخد ​​، باید ترازبندی عمودی استاندارد رومی را بررسی کنید. این گزینه در منوی Fly-out و در زیر تب Character قرار دارد.

ورودی عمودی متن در فتوشاپ

راه دیگر رفتن به مسیر زیر است:

Photoshop CC> Preferences> Type

سپس شرق آسیا را از قسمت Text Engine انتخاب کنید. تأیید را کلیک کنید. فتوشاپ را ببندید و دوباره وارد شوید و دوباره امتحان کنید.

ورودی عمودی متن در فتوشاپ

راه دیگر ورود به مسیر زیر است:

Photoshop CC> تنظیمات ترجیحی> عمومی

سپس روی Reset Quit Preferences کلیک کنید. تأیید را کلیک کنید. دوباره سعی کنید بنویسید

ورودی عمودی متن در فتوشاپ

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از انزل وب ، نحوه ترسیم حروف به صورت عمودی در فتوشاپ را به شما آموزش دادیم. آیا توانستید متن خود را اینگونه در فتوشاپ بنویسید؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.