13
جولای

آموزش تصویری نحوه ویرایش صفحه ویکی پدیا

ویکی پدیا معروف ترین دائرlopالمعارف آنلاین است. بعضی اوقات ممکن است هنگام خواندن مقاله ای در این سایت متوجه اشتباه تایپی یا حتی اطلاعاتی شوید. در این صورت ، ممکن است بخواهید این اطلاعات را ویرایش کنید. در این مقاله از Anzel Web نحوه ویرایش صفحه ویکی پدیا را به شما آموزش می دهیم.

با نحوه ویرایش صفحه ویکی پدیا آشنا شوید

؟ نحوه ویرایش صفحه ویکی پدیا

ویکی پدیا یک دائرlopالمعارف آنلاین است که در آن نویسندگان می توانند آزادانه و ناشناس دانش خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. اگرچه هرکسی می تواند مقالاتی را به این دائرlopالمعارف اضافه کند ، ویراستاران آن دائماً متن ها را بررسی می کنند. اگرچه نمی توان به ویکی پدیا به عنوان یک منبع قابل اعتماد اعتماد کرد ، اما همه کاربران نمی توانند هر مقاله را وارد کنند و مقالات دیگر را ویرایش کنند ، و آنها قوانین خاصی دارند. در این مقاله ، ما ویرایش ویکی پدیا توسط Anzel Web را آموزش می دهیم.

نحوه ویرایش ویکی پدیا

نحوه ویرایش ویکی پدیا

هرکسی می تواند مقالات ویکی را ویرایش کند. فقط در صورت محافظت از مقاله می توانید این کار را انجام دهید. همچنین می توانید مقالات جدیدی اضافه کنید. مقالات شما باید شرایط لازم را داشته و توسط ویکی پدیا تأیید شوند. برای ایجاد مقالات جدید باید از Article Wizard استفاده کنید.

برای نوشتن مقاله باید از منابع معتبری استفاده کنید. ویکی پدیا استفاده از زبان توهین آمیز و اطلاعات غلط را ممنوع می کند. فقط کاربران یا سرپرستان امن ویکی پدیا می توانند صفحات ایمن را ویرایش کنند. علاوه بر این ، تغییر صفحات مربوط به یک شرکت ، سازمان ، افراد دیگر و … فرد خوشبختی نیست. در نتیجه ، اگرچه می توانید برخی از صفحات را ویرایش کنید ، اما بهتر است آنها را لمس نکنید.

با این حال ، افراد می توانند صفحات خود و دیگران را ویرایش کنند و دانش خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. بهتر است صفحه خود را ورق نزنید و آن را به افراد دیگر بسپارید. زیرا هر اشتباهی باعث خواهد شد ویکی پدیا خوانندگان را درباره صفحه شما هشدار دهد. در نتیجه ، اگرچه هدف شما بهبود مقاله است ، اما همه چیز به عقب برمی گردد. حتی ممکن است کاربر ممنوع باشد.

می توانید به صورت آفلاین از ویکی پدیا استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره ، آموزش آفلاین ویکی پدیا را بخوانید.

نحوه ویرایش ویکی پدیا و قوانین آن

نحوه ویرایش ویکی پدیا

بهتر است برای ویرایش مقالات ویکی پدیا یک حساب کاربری ایجاد کنید. برای انجام این کار ، به ویکی پدیا بروید و ایجاد حساب در بالای صفحه را کلیک کنید. سپس اطلاعات مورد نیاز برای ویرایش یا اظهار نظر را وارد کرده و با افراد دیگر در مورد یک موضوع صحبت کنید. البته نیازی به ایجاد حساب کاربری برای این موارد نیست. با این حال ، برای سهولت انجام این فعالیت ها بهتر است یک حساب کاربری ایجاد کنید و می توانید از برخی مزایای حساب استفاده کنید. ویرایش برخی از صفحات نیز به یک حساب احتیاج دارد ، زیرا برخی از موضوعات بحث برانگیز هستند.

قبل از هر کاری ، ابتدا قوانین ویکی را بخوانید. صفحات قانون شامل موارد زیر است:

ویکی پدیا: تابعیت

ویکی پدیا: آداب و معاشرت

معرفی سیاست ها و دستورالعمل ها

ویکی پدیا: مجموعه ای ساده از قوانین

مهمترین قوانین رعایت آداب و معاشرت است ، نه آزار و اذیت اقوام ، ادیان و غیره. در واقع ، این مجموعه توسط افراد از سراسر جهان خوانده می شود و حتی آنها می توانند مقالاتی را به زبان های مختلف بخوانند. در نتیجه ، شما در جامعه ای با اختلافات فرهنگی و قومی زیاد هستید و باید آنچه را که در جامعه انجام می دهید در ویکی پدیا انجام دهید.

بهتر است قبل از ویرایش یا نوشتن مقاله ، صفحات زیر را بخوانید تا درباره نحوه ویرایش بیشتر بدانید:

راهنما: ویرایش

نحوه ویرایش یک صفحه

مشارکت در ویکی پدیا

برای سهولت استفاده ، می توانید زبان مقاله ها را به فارسی تغییر دهید.

البته به خاطر داشته باشید که حذف مقاله بسیار طولانی است و ممکن است مقالات حذف نشوند. برای انجام این کار ، باید درخواستی برای ویرایش ویکی پدیا و حذف مقاله ارسال کنید و وقتی مدیران دلیل ارسال درخواست شما را قبول کنند ، این درخواست حذف می شود. شما باید دلیل خوبی برای این کار داشته باشید.

با نحوه ویرایش متن در ویکی پدیا و صفحات محافظت نشده آشنا شوید

برای ویرایش صفحه محافظت نشده ویکی پدیا ، ابتدا مقاله ای نادرست پیدا کنید.

ویرایش متن در ویکی پدیا

روی ویرایش در بالای صفحه کلیک کنید.

ویرایش متن در ویکی پدیا

اشتباه را تصحیح کنید.

ویرایش متن در ویکی پدیا

برای پیش نمایش متن ، روی نمایش پیش نمایش کلیک کنید.

ویرایش متن در ویکی پدیا

برای ذخیره تغییرات کلیک کنید.

نحوه ویرایش ویکی پدیا

در بخش ویرایش خلاصه ، می توانید دلیل ویرایش را توضیح دهید.

نحوه ویرایش ویکی پدیا

اگر می خواهید مقاله ای به ویکی پدیا اضافه کنید ، نحوه ایجاد صفحه جدید در آن را بخوانید.

صفحات محافظت شده ویکی پدیا را ویرایش کنید

برای ویرایش متن در ویکی پدیای محافظت شده ، ابتدا صفحه را باز کنید. سپس روی View Source کلیک کنید. روی ارسال درخواست ویرایش کلیک کنید. فاصله بین {{subst: trim | را پر کنید 1 = i. و به روشنی توضیح دهید که می خواهید چه کاری انجام دهید.

پس از ویرایش و توضیح دلیل ، روی نمایش پیش نمایش کلیک کنید تا تغییرات مشاهده شود. در آخر ، برای ذخیره تغییرات کلیک کنید.

توجه: ویرایش یک صفحه امن ویکی پدیا برای هر کاربر امکان پذیر نیست.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از Anzel Web نحوه نوشتن در ویکی پدیا را به شما آموزش دادیم. آیا قصد ویرایش مقاله ای را دارید؟ لطفا نظرات ، پیشنهادات و تجربه خود را با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.