11
آوریل

آموزش تصویری نحوه روغن کاری تردمیل

روانکاری تردمیل برای اطمینان از سلامت عملکرد آن ضروری است. معمولاً توصیه می شود هر شش ماه یا هر 180 ساعت استفاده از تردمیل را روغن کاری کنید. در این مقاله از Anzel Web ، به آموزش تصویری نحوه روانکاری تردمیل خواهیم پرداخت. با ما بمان.

نحوه استفاده از روغن تردمیل

نحوه روانکاری تردمیل

بسیاری از افراد استفاده از تردمیل را در ورزش روزانه خود گنجانده اند. این تجهیزات تقریباً در تمام باشگاه های ورزشی دیده می شود. به دلیل استفاده گسترده از این وسیله ورزشی ، موضوع نگهداری آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه نحوه روغن کاری تردمیل را بحث خواهیم کرد.

آموزش تصویری روانکاری تردمیل

قبل از شروع روغن کاری تردمیل ، حتماً ابتدا آن را از برق جدا کنید. علاوه بر مسئله ایمنی ، همانطور که باید تردمیل روانکاری را جابجا کنید ، باید آن را از برق بکشید تا ناشیانه نباشد.

نحوه استفاده از روغن تردمیل

از روغن سیلیکون معمولاً برای روغن کاری تردمیل استفاده می شود که این ماده نیز به خوبی کار می کند و به راحتی در دسترس است. روغن سیلیکون خاصیت عایق بندی در برابر برق را دارد. بنابراین استفاده از آن خطرات کمتری را به همراه خواهد داشت.

سپس مطابق شکل زیر لبه نوار نقاله تردمیل را کمی بلند کنید. سپس روغن سیلیکون را در زیر و مرکز نوار نقاله تزریق کنید. برای توزیع یکنواخت روغن در سطح نوار نقاله ، نقطه روانکاری تردمیل در مرکز نوار نقاله تردمیل در نظر گرفته شده است. روغن تردمیل نیز باید به ضخامت کافی ریخته شود تا تمام سطح نوار نقاله را بپوشاند.

چگونه قبل از آن تردمیل را روغن کاری کنیم

به دنبال روش روغن کاری آج ، لازم است صفحه نوار نقاله را به حالت نرمال برگردانید. با دست کمی فشار دهید تا در جای خود قرار گیرد.

روغن تردمیل

همان روند را در سمت دیگر نوار نقاله تکرار کنید.

زمان روغن کاری تردمیل است

سپس تردمیل را روشن کنید. سپس آن را روی یک دایره آهسته قرار دهید. پنج دقیقه صبر کنید تا روغن به خوبی روی سطح نوار نقاله توزیع شود. به این ترتیب نحوه سرویس دهی و روغن کاری تردمیل را یاد خواهید گرفت.

زمان روغن کاری تردمیل است

بسته به میزان و شدت استفاده از تردمیل ، زمان روغن کاری نیز متفاوت خواهد بود. اما معمولاً گفته می شود که هر شش ماه یا هر 180 ساعت کار روی تردمیل روغن کاری می شود.

فیلم آموزش روانکاری تردمیل

در زیر می توانید یک فیلم با راهنمایی های روانکاری تردمیل را مشاهده کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

بیاموزید که چگونه تردمیل را روغن کاری کنید. آیا از این وسایل ورزشی در خانه یا سالن ورزشی نیز استفاده می کنید؟ آیا تابحال آن را روغن کاری کرده اید؟ نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.