25
ژوئن

آموزش تصویری حل مشکل و تعمیر جمع کننده سیم جارو برقی

اگر سیم برق جاروبرقی یا دستگاه دیگری مشکلی داشته باشد ، این دستگاه عملاً بی فایده خواهد بود. کوچکترین مشکلی در سیم جاروبرقی می تواند بسیار خطرناک و تهدید کننده زندگی باشد. با این حال ، گاهی اوقات ، مشکل چندان جدی نیست و فقط کابل خلا کار نمی کند. در این مقاله از انزل وب ، آموزش تصویری نحوه حل مشکل و تعمیر جمع کننده سیم جاروبرقی را ارائه می دهیم.

آموزش عیب یابی جاروبرقی

؟ چگونه سیم پیچ کابل را در جارو برقی درست کنیم

با توجه به اینکه فنر جمع کننده جاروبرقی کاربردهای زیادی دارد ، استفاده بیش از حد از آن می تواند منجر به لیز خوردن سیم جمع کننده شود. در نتیجه ، باید جایگزین شود. گاهی اوقات این فشار به دوشاخه یا سیم آسیب می رساند و بخشی از سیم را می شکند. در این مقاله از انزل وب نحوه تعویض سیم جاروبرقی و سیم جمع کننده را توضیح می دهیم.

دلایل آسیب رساندن به قطع کننده مدار خلاuum

یکی از دلایل خرابی ترمز جمع کننده خلا این است که سیم بیش از حد کشیده شده است. کشیدن زیاد سیم هنگام جارو کردن باعث قطع اتصال برق می شود. دلیل دیگر آسیب دیدن سیم و پارگی آن است. البته اگر حیوان خانگی دارید باید بسیار مراقب باشید زیرا آنها می توانند سیم دستگاه ها را بجوند.

آموزش تصویری حل مشکل و تعمیر جمع کننده سیم جارو برقی

در نتیجه ، سیم می شکند. سیم پیچ خورده یکی دیگر از دلایل آسیب رساندن به جمع کننده اتوماتیک خلا است. اگر پس از تمیز کردن سیم جارو برقی را نکشید و آن را دور بدن نپیچید ، رشته های داخل سیم پیچ را می توان خورد. در نتیجه ، ارتباط جارو برقی مختل می شود.

آموزش تصویری حل مشکل و تعمیر جمع کننده سیم جارو برقی

قبل از تعمیر سیم ، اگر سیم خود یا هر دو شاخه مشکلی دارند ، ابتدا قسمت بعدی را بخوانید. در زیر نمونه ای از جارو برقی است. روش تعمیر بسته به مدل جاروبرقی شما کمی متفاوت خواهد بود.

برای آشنایی با لحظات مهم هنگام خرید جاروبرقی ، کتابچه راهنمای خرید جاروبرقی هوشمند ، سطل و خان ​​را مطالعه کنید. خواندن.

نحوه تعمیر سیم جاروبرقی پاناسونیک ، کاسپین ، فیلیپس و سیستم و ترمیم آسیب دیدگی سیم

برای حل مشکل سیم جمع کننده جارو برقی ابتدا باید ببینید کدام قسمت از سیم مشکل دارد. وسط سیم ، دوشاخه یا جای دیگر! این یک مشکل الکتریکی است. از آنجا که منیفولد برای جمع شدن و کارکردن به برق نیاز دارد ، کمبود نیرو می تواند باعث اختلال در کارکرد موتور شود.

این آسیب می تواند سطحی باشد و شما می خواهید از بدتر شدن آن جلوگیری کنید. فقط از چسب برق برای رفع آسیب سطح استفاده کنید. وقتی مشکلی جدی پیش نیاید. فقط از چسب برقی استفاده کنید. هر چسب دیگری می تواند آسیب جدی تری وارد کند.

آموزش تصویری حل مشکل و تعمیر جمع کننده سیم جارو برقی

برای تعمیر سیم جاروبرقی می توانید سیم را کاملاً بریده و با سیم جدید جایگزین کنید یا قسمت آسیب دیده را برش داده و دو طرف سیم را به هم متصل کنید.

آموزش تصویری حل مشکل و تعمیر جمع کننده سیم جارو برقی

برای تعمیر سیم بدون تعویض آن ، قسمت آسیب دیده را برش دهید. با دقت حدود یک اینچ از غلاف پلاستیکی سیم را جدا کنید تا سیمهای نازک داخلی را شناسایی کنید. سپس انتهای سیمها را بهم وصل کنید. درب را برگردانید. برای چسباندن و پوشاندن این قسمت از چسب برقی با کیفیت استفاده کنید و آن را به خوبی چسب بزنید. هیچ بخشی از سیم های داخلی نباید دیده شود.

ممکن است پلاگین مشکلی داشته باشد. برای تعویض شاخه ، حدود 5 تا 6 سانتی متر بالاتر از شاخه را برش دهید. سپس پوشش پلاستیکی را به یک سانتی متر برش داده و کنار بگذارید تا سیمهای نازک داخلی آشکار شود. دوشاخه جدید بگیرید آن را توسعه دهید. سیم ها را به ترمینال های داخلی متصل به آنها وصل کنید. سپس دوشاخه را پیچ کنید.

در آخر جاروبرقی را روشن کنید و امتحان کنید. اگر جاروبرقی هنوز روشن نمی شود ، ممکن است مشکل از جای دیگری باشد. بنابراین بهتر است آن را به یک مرکز خدمات ببرید.

اولین قدم نصب فنر روی سیم جاروبرقی و تعویض سیم است

آموزش تصویری حل مشکل و تعمیر جمع کننده سیم جارو برقی

قبل از تعویض کابل جاروبرقی ، در صورت نیاز به تعویض کابل ، آن را تعویض کنید. ابتدا باید سیم ها را از موتور جدا کنید. برای این کار باید محفظه جارو برقی را باز کنید. برخی از قطعات را بردارید تا به محفظه موتور دسترسی پیدا کنید. این مرحله بسته به نوع و مدل جاروبرقی متفاوت خواهد بود. بنابراین مواظب باشید سیمها کجا می روند و چه چیزهایی را باید بردارید.

پیچ ها را با دقت باز کنید. قطعات را بردارید.

آموزش تصویری حل مشکل و تعمیر جمع کننده سیم جارو برقی

آموزش تصویری حل مشکل و تعمیر جمع کننده سیم جارو برقی

همچنین ممکن است لازم باشد قسمت فیلتر را حذف کنید. در بعضی از مدل ها ، فیلتر در جلوی موتور قرار دارد. پیچ ها را باز کنید.

آموزش تصویری حل مشکل و تعمیر جمع کننده سیم جارو برقی

اگر موتور در محفظه است ، پیچ ها را باز کنید تا در باز شود.

آموزش تصویری حل مشکل و تعمیر جمع کننده سیم جارو برقی

برگه های دیگر را باز کنید. پس از جدا کردن قطعات ، محفظه موتور را مشاهده خواهید کرد. محفظه و موتور هنوز به سیم ها متصل هستند. بنابراین ، دوربین را بیرون نکشید.

آموزش تصویری حل مشکل و تعمیر جمع کننده سیم جارو برقی

بسیار مراقب باشید سیم ها را جدا کنید تا فراموش نکنید که به کدام قسمت متصل است. بهتر است این مراحل را جایی یادداشت کنید. روش اتصال کاملاً به مدل جاروبرقی شما بستگی دارد. در مثال ما یک سیم سیاه و یک سیم سفید وجود دارد. اتصال دو سیم توسط یک پوشش پلاستیکی محافظت می شود. اگر این پوشش مخصوص جاروبرقی شماست ، آن را باز کنید تا بتوانید سیم ها را جدا کنید.

آموزش تصویری حل مشکل و تعمیر جمع کننده سیم جارو برقی

توجه کنید که هر سیم به کجا وصل شده است. کدام قسمت به اتصالات موتور و کدام قسمت به دوشاخه متصل است.

آموزش تصویری حل مشکل و تعمیر جمع کننده سیم جارو برقی

مرحله دوم حل مشکل جمع شدن سیم جاروبرقی است

برای حل مشکل مکانیسم جمع کننده جارو برقی ، باید سیم قدیمی را بردارید. سیم های دیگر را جدا کنید. به جهت سیم ها توجه کنید. به یاد داشته باشید که سیم کجا قرار گرفته و چگونه در قطعات قرار گرفته است. پوشش های سیم را جدا کنید. نگهدارنده سیم را بردارید. سپس قسمتهایی را که سیم را نگه می دارد باز کنید. پس از برداشتن قطعات ، سیم قدیمی را از محفظه جدا کنید.

تعمیر سیم جارو برقی

حالا از همه قطعات سیم جدید استفاده کنید. حالا محفظه سیم را وصل کنید. سیم جدید را نصب کنید. سیم برق جدید را وصل کنید. در اینجا تهیه نقشه راه مفید است. اکنون باید تمام مراحل تقسیم را در جهت مخالف انجام دهید. بسیار مراقب باشید که چیزی را از دست ندهید.

اگر برخی از لوازم یکبار مصرف هستند ، می توانید لوازم دیگر را تحویل بگیرید یا در صورت امکان از چسب برق برای چسباندن استفاده کنید. به رنگ سیم ها توجه کنید. سیم ها را به ترتیب صحیح به موتور وصل کنید.

تعمیر سیم جارو برقی

دو سیم را بهم وصل کنید. می توانید سیم ها را با دست به هم بپیچانید و محفظه را روی کانکتور قرار دهید.

تعمیر سیم جارو برقی

نگهدارنده سیم را در جای خود قرار دهید. نگهدارنده سیم را در دستگاه قرار دهید.

تعمیر سیم جارو برقی

در آخر ، باید تمام قسمت های دیگر جارو برقی را به درستی قرار دهید. از کارت خود استفاده کنید و همه قطعات را در جای خود قرار دهید. در هنگام مونتاژ دستگاه ، مراحل برعکس می شوند. محفظه موتور را تعویض کنید. مراقب باشید سیمها بین محفظه ها قرار نگیرند. فیلتر جاروبرقی را وصل کنید. طبق مراحل جاروبرقی خود تمام مراحل را دنبال کنید.

با انتقال سیم خلا vac به فنر و از بین بردن گرد و غبار ، مشکل را حل کنید

برای تعمیر سیم جارو برقی اتوماتیک ، ابتدا سیم را محکم بکشید و بلافاصله آزاد کنید. این کار را چندین بار انجام دهید تا جمع کننده سیم روشن شود. سپس سعی کنید سیم را به جارو برقی وارد کنید. سیم را با چراغ قوه بررسی کنید. در صورت وجود آلودگی یا انسداد ، آنها را تمیز کنید. چسب را به صورت وارونه دور مداد بپیچید. سپس آن را در ورودی سیم قرار داده و در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. چنین آلودگی هایی برطرف شده و به چسب می چسبند. حالا سیم جمع کن را دوباره امتحان کنید.

تعمیر سیم جارو برقی

برای ساخت جاروبرقی معمولی ، آموزش 2 روش ساخت جاروبرقی خانگی معمولی را در خانه بخوانید.

با سیم ترمز جاروبرقی مشکل را برطرف کنید

برای حل مشکل سیم جمع کننده جارو برقی ، پیچ های ورودی سیم سیم را باز کنید. بدن را جدا کنید. برای دیدن قسمت داخلی و محل قرارگیری ریل فلزی از یک چراغ قوه استفاده کنید. به آرامی سیم را به داخل محفظه فشار دهید تا ببینید که ریل چگونه کار می کند. اگر در پشت دوربین گرد و غبار وجود دارد ، آن را تمیز کنید. اسپری روان کننده تهیه کنید و خوب تکان دهید. سپس نی را روی نازل جعبه قرار دهید.

به مدت دو ثانیه بر روی کاردک فلزی اسپری کنید. ریل را با انگشت در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا سیم کمی آزاد شود. دوباره به مدت دو ثانیه اسپری کنید. اکنون پانل محفظه را تعویض کرده و پیچ ها را محکم کنید.

می توانید سیم را با دستمال کاغذی نیز تمیز کنید. سپس سیم را کمی بکشید و رها کنید. اگر برای کشیدن سیم باید دکمه ای را فشار دهید ، دکمه را نیز امتحان کنید.

تعویض سیم جارو برقی به دلیل مشکلات مکانیکی

برای تعویض سیم جمع کننده جمع کننده خلاuum ، باید محفظه و بدنه را باز کنید. سیم را بردارید و ببینید پایان آن کجاست. اگر سیم منیفولد سیم جارو برقی را جمع نمی کند ، باید فنر را در ایستگاه شاخه قرقره بررسی کنید. مقداری چربی روی آن اسپری کنید. اگر فنر به درستی کار نمی کند ، باید آن را مطابق مدل جاروبرقی خریداری و تعویض کنید.

در صورت وجود مشکل جدی یا تصور غلط ، جارو برقی را به یک کارگاه تخصصی ببرید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله نحوه تعمیر سیم جمع کننده برای جاروبرقی را از انزل وب به شما آموزش دادیم. آیا توانستید این قسمت از جاروبرقی خود را تعمیر کنید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.