آموزش تصویری تمیز کردن دسته های کنسول PS4 و PS5

کنترل کننده PlayStation به دلیل بازی با دستهای کثیف می تواند به مرور زمان چرب ، غبارآلود و کثیف شود. این می تواند دسته را چسبناک کرده و بازی را دشوار کند. در این مقاله از Anzel Web به شما آموزش می دهیم که چگونه دستگیره های کنسول PS4 و PS5 را تمیز کنید.

نحوه تمیز کردن گیم پد های PS5 و PS4

؟ نحوه پاک کردن کنترلر PS5 و PS4

هندبال چرب و کثیف می تواند شما را آزار دهد و از لذت مناسب بازی شما جلوگیری کند. با چند ابزار ساده می توانید گیم پد کنسول را تمیز کنید. در این مقاله از Anzel Web به شما آموزش می دهیم که چگونه دستکاری کنندگان PS5 و PS4 را حذف کنید. برای اطلاعات بیشتر تماشا کنید.

چگونه گیم پد PS4 را تمیز کنیم؟

برای تمیز کردن دسته PS4 ، یک واحد آب را با یک واحد الکل سفید مخلوط کنید. از الکل صنعتی استفاده نکنید. سپس محلول را در یک اسپری سالم بریزید.

آموزش تصویری تمیز کردن دسته های کنسول PS4 و PS5

حالا محلول را دو تا سه بار روی پارچه میکروفیبر (حوله های نرم آشپزخانه) بپاشید و دسته را با آن تمیز کنید.

آموزش تصویری تمیز کردن دسته های کنسول PS4 و PS5

کمی 100٪ الکل را در یک کاسه بریزید. اگر 100٪ الکل پیدا نکردید ، سعی کنید از درصد بیشتری الکل (99٪ ، 85٪ و …) استفاده کنید. کاسه را کنار دسته بازی روی پلی استیشن 4 قرار دهید.

حالا داخل این الکل موم گوش بریزید و روی پنبه را محکم فشار دهید تا الکل اضافی بریزد. علاوه بر این ، با فشار دادن این برگه صاف می شود تا بتوانید قسمت هایی از گیم پد PlayStation 4 را پاک کنید که با پارچه یا پارچه پاک نمی شوند. حتما از دستکش نایلونی یا لاتکس استفاده کنید.

آموزش تصویری تمیز کردن دسته های کنسول PS4 و PS5

حالا از این گوش پاک کن برای تمیز کردن دکمه ها ، شکاف های کنار دکمه ها و .. استفاده کنید. می توانید با یک خلال دندان گرد و غبار داخل شکاف ها را پاک کنید.

آموزش تصویری تمیز کردن دسته های کنسول PS4 و PS5

این کار را خیلی دقیق انجام دهید تا به اجزای داخلی کنترلر پلی استیشن 4 آسیب نرسد.

تمیز کردن دسته کنسول

جوی استیک ها را به همین روش تمیز کنید. هر وقت جرم گوش کثیف شد ، از جرم گوش دیگری استفاده کنید. دکمه های باقی مانده را به همان روش تمیز کنید.

تمیز کردن دسته کنسول تمیز کردن دسته کنسول

سپس دسته PS4 را تمیز کنید ، صفحه لمسی را با پارچه و محلول تمیز کنید.

تمیز کردن دسته کنسول

سپس با یک خلال دندان گرد و غبار بگیرید. سپس محل را با سواب گوش تمیز کرده و الکل و گرد و غبار را پاک کنید. درزهای دسته ، سوراخ پیچ ، سوراخ بلندگو و خلال دندان را با دقت گردگیری کنید. سپس گرد و غبار را با یک سواب الکل تمیز کنید. درها را با یک سواب الکل تمیز کنید.

تمیز کردن دسته کنسول PS4: بخش داخلی

برای تمیز کردن دسته کنسول PS4 و قسمت داخلی ، پیچ های زیر را باز کنید.

تمیز کردن دسته کنسول

اکنون با یک پیچ گوشتی نازک و تیغه ای تخت ، لبه های دسته کنسول پلی استیشن 4 را با دقت و دقت باز کنید. لبه صاف پیچ گوشتی را در این قسمت قرار داده و به آرامی به سمت بالا فشار دهید.

تمیز کردن دسته کنسول

حالا دو قسمت دسته را جدا کنید. این کار را با دقت انجام دهید تا دکمه ها شل نشوند و سیم اتصال داخلی شل نشود.

تمیز کردن دسته کنسول

سپس کابل اتصال دو قسمت را با دقت جدا کنید.

تمیز کردن دسته کنسول

اکنون قسمت سیاه زیر باتری را با احتیاط و دقت بردارید. برای این کار ، هنگام انجام این کار ، آن را کمی تکان داده و بالا بکشید.

تمیز کردن دسته کنسول

سپس نئوپان را باز کنید و آن را بردارید. کابل آبی را نیز جدا کنید.

تمیز کردن دسته کنسول

حالا دکمه های L2 و R2 را بردارید. سپس قسمت های داخلی باقیمانده را با دقت جدا کنید. دکمه ها و جوی استیک را بردارید. همه آنها را جداگانه در مکانی تمیز قرار دهید تا کثیف و گم نشوند.

تمیز کردن دسته کنسول

دکمه ها را با یک سواب الکل و یک سواب الکل تمیز کنید.

تمیز کردن دسته کنسول

سپس بگذارید دکمه ها خشک شوند.

اکنون با یک پارچه الکلی پوشش بالا و پایین دسته را تمیز کنید. وقتی همه قطعات خشک شد ، همه آنها را به حالت اولیه خود متصل کنید و همه چیز را با دقت در جای خود قرار دهید. به خاطر داشته باشید که تمام مراحل باید به آرامی و با دقت انجام شود. زیرا ممکن است به قطعات آسیب برسد.

برای یادگیری نحوه تنظیم مجدد کنترلر PlayStation 4 ، به آموزش نحوه تنظیم مجدد کنترلر PS4 مراجعه کنید.

نحوه پاک کردن دسته ps5

دسته پلی استیشن 5 زیبایی خاص خود را دارد و رنگ سفید باعث جذابیت بیشتر آن می شود اما همین رنگ باعث می شود این دستگیره گرد و خاک را سریعتر نشان دهد. تجهیزات مورد نیاز برای این کار شامل الکل سفید ، حوله های میکروفیبر یا دستمال های تمیز بدون پرز ، خلال دندان و اسپری خشک یا هوای تازه است.

تمیز کردن دسته کنسول

برای تمیز کردن دسته PS5 ، ابتدا آن را از شارژر و همه کابل ها جدا کنید. تمام مراحل را با دقت و حوصله انجام دهید. اکنون بر روی دسته بازی PalyStation هوا بپاشید و همه جا را به طور مساوی اسپری کنید.

نازل اسپری را به سوراخ و تمام درزها و شکاف ها بزنید تا گرد و غبار پاک شود.

سپس دستکش لاتکس یا نایلونی بپوشید و حوله را در الکل خیس کنید. زیاد الکل مصرف نکنید. حوله را به آرامی روی دستگیره بکشید تا تمیز شود.

همین کار را برای جوی استیک و دکمه ها و قسمت های دیگر انجام دهید. جوی استیک را تکان دهید تا بتوانید قسمت پایین آن را نیز تمیز کنید. سپس درزها و کناره های دکمه ها را با خلال دندان به دقت تمیز کنید. گرد و غبار را با الک تمیز کنید.

تمیز کردن دسته کنسول

همچنین می توانید از حوله یا پد الکلی استفاده کنید. همچنین می توانید یک ژل تمیز کننده صفحه کلید درست کنید تا درزهای آن را از بین ببرید. استفاده از گوش پاک کن آغشته به الکل برای تمیز کردن دکمه ها ، جوی استیک ها و گرد و غبار بخیه نیز مناسب است.

اگر می خواهید PS4 را به رایانه خود وصل کنید ، آموزش نحوه اتصال PS4 به لپ تاپ و رایانه را بخوانید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله ما به شما آموزش می دهیم که چگونه دسته های کنسول PS4 و PS5 را از Anzel Web تمیز کنید. آیا با این روش توانستید کنترلر PlayStation را تمیز کنید؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید