18
آگوست

آموزش تصویری تمیز کردن خودکار زباله در ویندوز 10

سایت اینترنتی تک نوع در این پست شما یک آموزش کامل در مورد تمیز کردن خودکار زباله در ویندوز 10 ارائه می دهید. بنابراین ، اگر شما هم در تخلیه سطل بازیافت برای ویندوز مشکل دارید ، با ما همراه باشید!

یکی از مهمترین دلایل برای پر کردن حافظه درایو C در ویندوز ، حافظه پنهان است. ما فایلهای کش را پاک می کنیم تا این حافظه آزاد شود. اما بسیاری از کاربران هنوز پس از حذف این نوع اطلاعات ، حافظه را پاک می کنند! خوب است بدانید که در سیستم عامل ویندوز ، مراحل پاکسازی دو مرحله ای است.

این بدان معناست که پس از حذف فایل های کش یا فایل های اضافی از حافظه ، باید دوباره آنها را از سطل بازیافت حذف کنید. با این حال ، برخی از کاربران حذف فایل های موجود در سطل بازیافت را فراموش می کنند! در هر صورت ، در این نشریه ، قصد داریم آموزش کامل تمیز کردن خودکار جمع آوری زباله در ویندوز 10 را به شما دوستان عزیز ارائه دهیم.

فقط به خاطر داشته باشید که برای استفاده از این ویژگی و تمیز کردن خودکار ، باید به عنوان سرپرست به ویندوز خود دسترسی داشته باشید.

از یک فایل BAT استفاده کنید. برای تمیز کردن خودکار زباله در ویندوز 10

شما عزیز می توانید با ایجاد یک اسکریپت سطل بازیافت را به طور خودکار بازیافت کنید قدرتمند به عنوان سند متنی پاک شود. این اسکریپت هنگامی که کامپیوتر شما خاموش می شود ، تمام فایل های سطل بازیافت ویندوز را حذف می کند.

به موسسه خیریه مرجع کمک کنید

ابتدا باید یک فایل متنی ایجاد کنید. برای انجام این کار ، روی صفحه شروع Windows راست کلیک کرده و سپس در منوی New روی Text Document کلیک کنید.

اکنون یک فایل متنی جدید در دسکتاپ رایانه شما ایجاد می شود. این فایل متنی را اجرا کرده و دستور زیر را در آن وارد کنید.

PowerShell.exe -NoProfile -Command Clear-RecycleBin -Confirm:$false

آموزش تصویری تمیز کردن خودکار زباله در ویندوز 10

پس از وارد کردن دستورات فوق در فایل متنی ، save as را از منوی بالا انتخاب کرده و فایل مورد نظر را با پسوند bat انتخاب کنید. صرفه جویی.

هنگام خروج از فایل Bat برای خالی کردن سطل بازیافت استفاده کنید

پس از ذخیره فایل ، فقط باید آن را با دو کلیک راه اندازی کنید. سپس ، وقتی ویندوز را خاموش می کنید ، جمع آوری خودکار زباله را مشاهده می کنید.

حذف خودکار فایل های ناخواسته ویندوز 10 با Group Policy Editor

هنگام خروج از Group Policy Editor سطل بازیافت را به طور خودکار خالی کنید

این روش یکی از بهترین گزینه های موجود برای پاکسازی خودکار سطل بازیافت ویندوز هنگام خروج از حساب کاربری یا خاموش کردن ویندوز با استفاده از ویرایشگر خط مشی گروه است.

ابتدا کلیدهای Windows و R را با هم فشار دهید تا منوی پخش اجرا شود.

سپس gpedit.msc را تایپ کرده و enter را فشار دهید.

پس از باز کردن ویرایشگر خط مشی گروه ، به مسیر زیر بروید:

پیکربندی رایانه> تنظیمات ویندوز> اسکریپت> خاموش کردن

حالا روی Off و سپس Add کلیک کنید.

فایل خفاش. یکی را که در روش بالا آموزش دادیم انتخاب کرده و روی OK کلیک کنید.

این اسکریپت پیکربندی شده است تا هنگام خاموش شدن ویندوز به طور خودکار اجرا شود.

از Storage Sense استفاده کنید

روش دیگر تمیز کردن خودکار زباله استفاده از Storage Sense است. با Storage Sense می توانید فایلهای سطل بازیافت را به طور خودکار حذف کنید.

برای شروع تنظیمات ویندوز ، Win + I را فشار دهید.

در کادر جستجو سنسور ذخیره سازی وارد کرده و اجرا کنید.

حالا روی Configure Storage Sense کلیک کنید یا آن را هم اکنون شروع کنید.

سنسور ذخیره سازی

در این صفحه می توانید فواصل زمانی را که می خواهید فایل ها را حذف کنید انتخاب کنید. به عنوان مثال ، می توانید تنظیم کنید که پرونده ها در فواصل 1 روزه ، هفتگی یا حتی ماهانه حذف شوند.

علاوه بر این ، با کلیک روی گزینه Clean Now ، می توانید اطلاعات را فوراً حذف کنید.

نتایجی که اظهار شده

در این مقاله سعی کردیم بهترین و سریع ترین راه ها را برای تمیز کردن خودکار سطل زباله پیدا کنیم ویندوز 10 بهت آموزش بده عزیزم این ویژگی به شما عزیزان کمک می کند تا از شارژ رایانه شخصی یا لپ تاپ خود جلوگیری کنید. علاوه بر این ، باید توجه داشت که تمام روش های آموزش داده شده در ویندوز 10 آزمایش شده است و ما کاربرد آنها را در سایر نسخه های قبلی تضمین نمی کنیم.

منبع : https://techtip.ir/