31
مه

آشنایی با قهوه کنیا

کنیا کشوری است که قهوه را از مناطق منحصر به فرد در حال رشد با ویژگی های متمایز گیاهی و گیاهی تولید می کند که در هیچ جای دیگر یافت نمی شود.

هدف این راهنما ، پوشش دادن تمام جوانب قهوه کنیا است. از تاریخ غنی ، مناطق رشد بی نظیر گرفته تا روش های اصلی تهیه قهوه و طعم های متمایز آن ، در کافی شاپ برای مزه این قهوه اقامت کنید.

قهوه کنیا با بالاترین کیفیت قهوه است و ویژگی های منحصر به فردی را نیز در اختیار شما قرار می دهد.

تاریخچه قهوه کنیا

تاریخچه قهوه کنیا

در سال 1893 ، افرادی که از بوربن برزیل به کنیا آمده بودند ، قهوه را به کنیا آوردند که در سال 1900 ، با رشد درختان ، اولین برداشت قهوه را به دست آوردند.

سپس در سال 1904 ، با افزایش مزارع قهوه در کنیا ، در سراسر کشور معروف شد و به یکی از مهمترین کشورهای تولید کننده قهوه تبدیل شد.

در ابتدا هیچ قانونی برای رشد ، تولید ، فرآوری ، درجه بندی و بازاریابی قهوه وجود نداشت. به همین دلیل آنها از کودکان برای انجام این کار استفاده کردند ، که منجر به کاهش شدید هزینه ها شد

سپس قهوه توسط موسسات حقوقی بین سالهای 1900 و 1933 به بازار عرضه شد و سپس دولت استعمار هیئت مدیره قهوه (C) را تأسیس کرد. این هیئت مسئول صدور مجوز ، آزمایش ، تبلیغات و بازاریابی قهوه بود.

سال بعد ، 1934 ، حراجی ها به عنوان راهی برای فروش قهوه کنیا برگزار شد.

اولین حراج در سپتامبر 1935 برگزار شد. پس از بیش از یک دهه ، هیئت بازاریابی قهوه (CM) در سال 1946 برای ارائه فعالیت های بازاریابی قهوه تاسیس شد.

این کار با ظرفیت کامل از 1 ژوئیه 1947 آغاز به کار کرد و در سال 1971 لغو شد. بنابراین ، بازاریابی قهوه به عهده هیئت قهوه کنیا (CK) بود.

با اصلاحات مختلف ، نقش بانک مرکزی کویت به مرور تغییر کرد و در ژانویه 2001 ، قانون جدید قهوه ای تصویب شد که شورا را به عنوان یک شخص حقوقی تحت نظارت وزارت کشاورزی کنیا تأسیس کرد.

این قانون نقش های جدیدی را برای بانک مرکزی کویت ایجاد کرد (در حال حاضر مدیر قهوه در وزارت کشاورزی ، شیلات و غذا (AFFA)) که شامل موارد زیر است:

ایجاد سیاست هایی برای بهبود تولید ، پردازش و بازاریابی قهوه داخلی و بین المللی

ثبت نام و صدور مجوز در کنیا

تنها پس از قیام مائو مائو (1960-1960) بود که به مردم محلی اجازه تولید قهوه داده شد. با این حال ، دولت هنوز محدودیت هایی را برای تولید محصولات زراعی و تولید قهوه اعمال کرد.

انواع قهوه ها باید بصورت متمرکز پردازش و به بازار عرضه شوند. بهترین قهوه معمولاً از بین می رود و قهوه بی کیفیت به صورت محلی فروخته می شود.

دلیل کیفیت قهوه کنیا

بیشتر قهوه های کنیا از سطح دریا بین 1400 تا 2000 فوت رشد می کنند ، دما بین 15 تا 24 درجه سانتیگراد و خاک آتشفشانی خوب است. مناطقی مانند:

منابع :

آب قهوه

قهوه کنیا

فلت لایت و لاته

نوتروپیک

گیشا