3
نوامبر

آر اس اس ( RSS ) چیستی و چگونگی عملکرد

آر.اس.اس (really simple syndication/rss) تشکیل ارتباط‌های بسیار ساده است.

آر.اس.اس فایلی با فرمت xml است که آخرین عناوین سایت‌های خبری، وبلاگ‌ها وسایت‌هایی از این دست را شامل می‌شود.

با به روز شدن سایت، فایل آر.اس.اس به طور خودکار به روز می‌شود و به این ترتیب تازه‌ترین عناوین خبری، چکیده‌ای از هر گزارش یا خبر را می‌بینیم که در کنار آن پیوندی وجود دارد.

مزایای آر.اس.اس
با rss می‌توان به راحتی و بدون نیاز به مشاهده روزانه سایت‌های مورد علاقه، از محتوا و به روز رسانی‌های آنها مطلع شد. وظیفه اصلی آر.اس.اس قابل دستیابی کردن اطلاعات و صرفه‌جویی است.

بسیاری از وبلاگ‌ها، مجلات و سایت‌های خبری از جمله: رویترز، نیورک تایمز، BBC و Cnn در کنار بسیاری از امکانات، محتویات تازه خود را به صورت آر.اس.اس عرضه می‌کنند.

بدون مراجعه به سایت های مختلف می‌توانیم مطالب را به ترتیبی که خود مرتب کرده‌ایم ببینیم. سپس به‌طور انتخابی مطالبی را که می‌خواهیم کامل بخوانیم روی سایت اصلی ببینیم و بدون درگیر شدن در تمام مطالب جدید و قدیم سایت‌ها، برنامه‌خوان خبری آر.اس.اس مطالبی را که نخوانده‌ایم برایمان جدا کرده و ارایه می‌کند و لذا در وقت و هزینه در اینترنت صرفه جویی کرده‌ایم.

آر اس اس چگونه عمل می کند ؟

RSS با انتشار آخرین مطالب سایت در یک فایل XML ، کار می کند. این فایل xml با نرم افزار RSS خوان قابل بارگیری و خواندن است.
در واقع ، جدیدترین محتوای وب سایت به راحتی در یک پرونده و بدون سبک خاصی قرار می گیرد. از آنجا که این فایل حاوی کد و متن است ، با استفاده از اینترنت کم و سرعت بالا می توانید به راحتی به محتوای وب سایت مورد نظر دسترسی پیدا کنید.

به عنوان کاربر ، می توانید از RSS خوان یا RSS خوان برای استفاده از Rss سایت استفاده کنید. در زیر لیستی از برخی از این برنامه ها وجود دارد که می توانید برای Android ، iOS و وب استفاده کنید.

  • با تغذیه
  • بی نام
  • خواننده قدیمی
  • وبلاگ

مزایای آر اس اس

  • Rss به کاربران شما این امکان را می دهد تا از آخرین به روزرسانی های سایت شما آگاهی داشته و از مطالب جدید سایت خود با استفاده از خوانندگان RSS مطلع شوند.
  • محتوای شما را قابل حمل می کند و کاربران می توانند از آن بخواهند مقاله شما را به صورت آفلاین بخواند.
  • استفاده از rss باعث محبوبیت بیشتر مقالات شما در شبکه های اجتماعی می شود.